Sekera ešte nevychladla a už LIETAL NÔŽ! Rodinná hádka takmer skončila tragédiou
Len mesiac po tom, čo sa v Nálepkove odohral násilný incident so sekerou, zasahovala v tejto obci polícia opäť. V pondelok večer krátko pred 22. hodinou došlo v časti známej ako Mašinka k bodnému útoku, ktorého obeťou sa stala mladá žena.
Podľa portálu noviny.sk, v jednom z domov mal mladý muž menom Pavol bodnúť svoju sesternicu Natáliu nožom do oblasti hrudníka. Na miesto dorazili záchranári i policajti, ktorí zranenú ženu ošetrili a následne previezli do nemocnice. Podľa predbežných správ sa má zo zranení liečiť približne 14 dní. Podozrivý muž bol na mieste obmedzený na osobnej slobode a umiestnený do cely policajného zaistenia. Polícia v súčasnosti vyhodnocuje všetky okolnosti incidentu a technik na mieste zaistil stopy.
Príbuzní zúčastnených osôb sa rozchádzajú v interpretácii udalosti. Polícia zatiaľ incident kvalifikuje ako prečin ublíženia na zdraví, pričom prípad vyšetruje Obvodné oddelenie Policajného zboru v Nálepkove. Podľa dostupných informácií môže pondelkový útok súvisieť s predchádzajúcou bitkou, ku ktorej došlo pred mesiacom. Vtedy jeden z účastníkov útoku zasiahol iného sekerou do hlavy. Účastníkmi oboch incidentov sú príbuzní, čo môže naznačovať pokračujúce napätie v rámci širších rodinných väzieb.
Odporúčané články
Polícia pátra po 15-ročnom Erikovi Mašľárovi z mestskej časti Košice II, ktorý bola 5. januára 2026 nahlásený ako nezvestný.
Pri dopravnej nehode v blízkosti mestskej časti Košice – Košická Nová Ves zasahujú v hasiči z Bidoviec v okrese Košice-okolie. Podľa prvotných informácií došlo k čelnej zrážke dvoch osobných vozidiel, pričom na mieste sa mala nachádzať aj tehotná žena v bezvedomí.
Úrad inšpekčnej služby (ÚIS) skonštatoval, že minuloročný zásah polície vo Veľkej Ide (okres Košice-okolie) pri narušení verejného poriadku príslušníkmi marginalizovanej rómskej komunity bol zákonný. Ako informovala hovorkyňa ÚIS Andrea Dobiášová, vyšetrovateľ ÚIS po preverení všetkých okolností vec 15. januára 2026 odmietol, a to preto, lebo nebol dôvod na začatie trestného stíhania.