Tragická jazda v poli neďaleko Košíc si vyžiadala dve obete!
V sobotu 21. júna okolo deviatej hodiny ráno došlo v okrese Košice-okolie k tragickej udalosti, ktorá sa podľa polície nedá nazvať inak ako „totálnou nezodpovednosťou“. Pri nelegálnej jazde mimo cestnej komunikácie pri obci Bačkovík sa prevrátilo osobné vozidlo značky BMW, pričom dve osoby – osemročné dieťa a 18-ročný mladík – utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom.
Podľa predbežných zistení si za volant auta sadol 18-ročný vodič, s ktorým sa vo vozidle nachádzali aj dve maloleté deti vo veku osem a desať rokov. Trojica odišla z miesta bydliska a zamierila do poľa. Okolnosti tragédie však zostávajú nejasné – nie je zatiaľ potvrdené, kto vozidlo v čase nehody šoféroval. Vyšetrovatelia pracujú s verziou, že k prevráteniu vozidla došlo počas nebezpečného driftovania. Následky incidentu boli fatálne. Po viacerých prevráteniach auta zostali dve osoby – 18-ročný mladík a 8-ročné dieťa – ležať bez známok života na zemi. Desaťročné dieťa, ktoré vyviazlo bez vážnych zranení, utieklo domov a zalarmovalo pomoc. Príslušníci záchranných zložiek už žiaľ nemohli dvom obetiam pomôcť. Dieťa bolo neskôr prevezené do košickej nemocnice.
Polícia upozorňuje, že incident nespadá pod definíciu dopravnej nehody, pretože k nemu nedošlo v priamej súvislosti s cestnou premávkou. „Ide o tragický následok nezodpovedného správania, ktoré si vyžiadalo dva mladé životy,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová. „Nech už vozidlo viedol ktokoľvek, otázne je minimálne to, prečo sa auto nachádzalo uprostred poľa a čo tam robilo. Táto udalosť je výsledkom extrémnej nezodpovednosti a hazardu so životom,“ doplnila hovorkyňa.
Zdroj:(KRPZ KE)
Odporúčané články
Príslušníci hraničnej kontroly prekazili na východnom Slovensku prípad nelegálnej migrácie. V služobnom obvode Ulič zadržali v utorok 28. apríla štátneho občana Ukrajiny, ktorý cez hranicu nelegálne previedol skupinu desiatich osôb.
Policajná hliadka odhalila v sobotu dopoludnia na Hraničnej ulici v Košiciach muža na kolobežke pod vplyvom alkoholu. Dychová skúška u neho preukázala viac ako 3,5 promile.
Vedúca pošty mala dvoch klientov okradnúť dokopy o 11.200 eur. Michalovský vyšetrovateľ v tejto súvislosti obvinil 38-ročnú ženu zo zločinu podvodu.