Vodič v Strážskom zrazil seniorku na priechode pre chodcov
V meste Strážske došlo v piatok podvečer na ceste I/18 k vážnej dopravnej nehode. 69-ročný vodič vozidla Subaru zrazil 78-ročnú chodkyňu. Prípadom sa už zaoberá polícia, ktorá začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví.
Podľa predbežných zistení vodič pravdepodobne nedostatočne sledoval situáciu na ceste, čo viedlo k zrážke s chodkyňou. V dôsledku nehody utrpela žena zranenia, ktoré si vyžiadajú dobu liečenia a práceneschopnosti presahujúcu 42 dní. Dychová skúška na prítomnosť alkoholu u vodiča aj chodkyne bola negatívna. Vodičovi bol na mieste zadržaný vodičský preukaz a zakázaná ďalšia jazda. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie, pričom okolnosti nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Zdroj: (META/Polícia SR – Košický kraj)
Odporúčané články
Policajná hliadka odhalila v sobotu dopoludnia na Hraničnej ulici v Košiciach muža na kolobežke pod vplyvom alkoholu. Dychová skúška u neho preukázala viac ako 3,5 promile.
Tragická dopravná udalosť, pri ktorej zomrel 59-ročný vodič kamiónu, sa stala v skorých ranných hodinách na ceste I/16 pri obci Slavec v okrese Rožňava. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.
Polícia žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po 72-ročnom Josefovi Tobim z okresu Košice-okolie. Muž je oficiálne vedený ako nezvestná osoba od nedele 26. apríla 2026.