Ako NKÚ MANIPULUJE DÁTA? Zdrojový kód potvrdil, že VÝSLEDKY NKÚ SÚ VOPRED NAPÍSANÉ!
ANALÝZA
AUDIO

Ako NKÚ MANIPULUJE DÁTA? Zdrojový kód potvrdil, že VÝSLEDKY NKÚ SÚ VOPRED NAPÍSANÉ!

Analýza potvrdila ako štátny úrad manipuluje dáta pri ich zbere. Zdrojový kód dotazníkov NKÚ priamo dokazuje, že výsledky auditu sú vopred napísané!

KSK hľadá regionálne a tradičné produkty kraja

Ako košická župa informovala, výzva na predkladanie žiadostí o udelenie regionálnych značiek Regionálny produkt Košického kraja® a Tradičný výrobok Košického kraja® je určená pre regióny Abov, Gemer, Spiš a Zemplín, a to výlučne pre potravinárske produkty.

KSK hľadá regionálne a tradičné produkty kraja

Zdroj: META/Košický samosprávny kraj

Filip Guldan
5. 10. 2025
Video thumbnail
Prehrať video

Žiadosti možno predkladať do 7. novembra 2025. Všetky potrebné dokumenty aj nájdu záujemcovia na webstránke Regionálny produkt Košického kraja v časti Výzva č.2/2025 – Regionálny produkt Košického kraja. „Po dvoch úspešných výzvach zameraných na remeselné a prírodné produkty župa prichádza s výzvou na potravinárske produkty. Regionálne značky majú pomôcť výrobcom presadiť sa na trhu a zároveň pripomenúť hodnotu toho, čo vzniká priamo v našom kraji. Naším cieľom je obyvateľov kraja informovať o tom, ktoré potraviny pochádzajú z ich domova, a vďaka značke ich jasne odlíšiť,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka (nezávislý).

Ako župa ozrejmila, regionálna značka predstavuje záruku kvality, pôvodu a jedinečnosti. Napomáha tiež odlíšiť lokálne výrobky, rovnako podporuje predaj, propagáciu a prestíž lokálnych producentov. Upozorňuje aj na pôvod výrobku a akcentuje jeho jedinečnosť a inšpiráciu tradíciami. Taktiež je motiváciou pre využívanie lokálnych surovín a šetrný prístup k životnému prostrediu. „O značku sa môžu uchádzať výrobcovia potravinárskych produktov – právnické osoby a fyzické osoby, staršie ako 18 rokov, akými sú výrobcovia, poľnohospodárski a potravinárski producenti s trvalým pobytom alebo sídlom či prevádzkou v Košickom kraji, ktorí sú prevádzkovateľom potravinárskej prevádzky,“ uviedol KSK s tým, že bližšie informácie sú dostupné v dokumentoch výzvy.

Záujemcovia musia vyplniť žiadosť, po výzve od regionálneho koordinátora je nutné priložiť aj vzorku výrobku. Oboje bude posudzovať certifikačná komisia pre potravinárske produkty a úspešní žiadatelia získajú certifikát s platnosťou na tri roky a právo používať značku na svojich produktoch. Záujemcovia môžu kontaktovať Úrad KSK, Odbor regionálneho rozvoja – Referát regionálneho rozvoja a plánovania prostredníctvom emailu či telefonátu.

(SITA,kl)

Najnovšie články

Súvisiace články