Ako funguje kultúra v meste?
Diskusiu operátorov pre nezávislú kultúru z celého Slovenska organizuje Tabačka Kulturfabrik v spolupráci so sieťou nezávislých kultúrnych centier Anténa vo štvrtok 8. septembra 2016 o 19. hodine vo Fabricafe.
Ide o prvú diskusiu, na ktorej sa stretnú nielen zástupcovia nezávislých kultúrnych centier a organizácií, ale aj predstavitelia štátnej správy a samosprávy. „Budeme hovoriť o skúsenostiach so spoluprácou kultúrnych centier s predstaviteľmi jednotlivých miest. O tom, aké je to viesť nezávislé kultúrne centrum v slovenských a špecificky lokálnych podmienkach, a aké sú možnosti ich budúceho vývoja. Či vôbec existuje na Slovensku systematická mestská kultúrna politika ako opora strategických kultúrnych plánov, ktoré môžu zlepšiť nielen situáciu nezávislých kultúrnych centier, ale aj život občanov v mestách,” hovorí Barbora Tóthová z Tabačky.
Aj o košickej kultúre
Diskutovať by sa malo aj o tom, ako funguje kultúrna politika v Košiciach. „V druhej časti diskusie sa budeme venovať stavu kultúry v Košiciach ako bývalom Európskom hlavnom meste kultúry,” dopĺňa Tóthová. Diskusiu povedie Bohdan Smieška konzultant a tréner procesov rozvoja komunít a tvorby a implementácie plánov sociálneho a ekonomického rozvoja.
Diskutujúci nielen z Košíc
Pozvanie do diskusie prijali Jozef Kovalčik, riaditeľ Fondu na podporu umenia a poslankyňa mesta a kraja Ľubica Blaškovičová. Neziskovky budú zastupovať Milan Zvada z kultúrneho centra Záhrada v Ružomberku, Kamil Bystrický ako zástupca občianskeho združenia Kolomaž z Trenčína, Slavo Krekovič, kultúrny manažér z Bratislavy, Košičan Peter Radkoff z Tabačky a Michal Klembara, ktorý momentálne pôsobí v Hlohovci.
(MS)
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Mestská časť Košice-Staré Mesto oficiálne vyhlásila 5. ročník výtvarnej súťaže Cena Vojtecha Löfflera, ktorá sa tradične teší veľkej obľube medzi amatérskymi výtvarníkmi všetkých vekových skupín.
Ministerstvo kultúry pod vedením Martiny Šimkovičovej predstavilo projekt novej hudobnej úpravy slovenskej štátnej hymny, ktorá vznikla pod taktovkou známeho skladateľa, dirigenta a basgitaristu Oskara Rózsu. Hoci sa podstata hymny nemenila, upravený aranžmán a nová nahrávka budú stáť celkovo 46 500 eur.