26.11.20

Bábkové divadlo chystá premiéru hudobnej rozprávky Záhada zlatého kufríka

Foto: FB Bábkové divadlo v Košiciach

Tri košické divadlá participovali na najnovšej inscenácii Záhada zlatého kufríka. Premiéru hudobnej rozprávky chystá Bábkové divadlo v Košiciach (BDK) v piatok (27. 11), pôvodne bola plánovaná v júni. 

Za BDK o tom informoval Martin Konečný. Podľa neho ide o pôvodný audiovizuálny projekt nového typu spájajúci hudbu klasickej moderny s príbehom v živej hereckej interpretácii.

„Príbeh rozpráva chlapec Fafo, ktorý nerád chodí na hodiny klavíra, no rád behá. Na základe motívu doručenia súrnej zásielky absolvuje neobyčajnú cestu, ktorá je jedným veľkým dobrodružstvom,“ uviedol s tým, že Fafo prechádza rôznymi prostrediami, situáciami a stretáva nevšedné bytosti. V dôsledku ich konania si ujasňuje hodnoty, ktoré mu ponúkajú.

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac
 

Predstaví sa celý umelecký súbor 

Dominantným prvkom inscenácie je scénografia, ktorú podľa návrhov Evy Farkašovej vyrobili umelecké dielne divadla. V inscenácii sa predstaví takmer celý umelecký súbor BDK. Scéna bola vytvorená pre javisko väčšieho formátu, preto sa realizuje formou hosťovania v Divadle Thália. Na hre sa podieľali ako hudobný dramaturg dirigent Štátneho divadla Košice (ŠDK) Igor Dohovič či baletný majster ŠDK Andrii Sukhanov. Autorom i režisérom Záhady zlatého kufríka je Pavel Uher.

„Režisér zakomponoval do inscenácie výber z diel hudobných velikánov prelomu 19. a 20. storočia, ako boli Georg Friedrich Händel, Jacques Offenbach, Igor Stravinskij, George Gershwin a ďalší,“ dodal Konečný.

Ako pripomenul, pandémia nového koronavírusu výrazne zasiahla aj do života BDK, ktoré je kultúrnym zariadením Košického samosprávneho kraja. V pôvodnom harmonograme sezóny 2019/2020 bola premiéra uvedenej hudobnej rozprávky naplánovaná na mesiac jún, z dôvodu protiepidemiologických opatrení ju museli preložiť.

Premiéra sa napokon uskutoční v piatok o 19.00 hod. v Divadle Thália na Mojmírovej ulici v Košiciach za dodržania aktuálnych opatrení. Inscenácia je vhodná pre rodiny s deťmi od šesť rokov. 

(TASR)

reklamná správa

Apríl plný výhod v Moris Slovakia s.r.o

Vychutnajte si s Moris Slovakia s.r.o mesiac plný výhod

Zistite viac
 

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na [email protected]

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím