02.09.18

Bábkové divadlo Košice začína novú sezónu, bude v znamení zahraničných autorov

Foto: Archív KD

Bábkové divadlo Košice (BDK) otvorí sezónu 2018/2019 v pondelok 3. septembra. Ako povedal jeho riaditeľ Pavol Hrehorčák, nová sezóna prinesie premiéry z dielne zahraničných režisérov. Rok 2019 sa bude niesť aj v znamení osláv 60. výročia založenia BDK.

„Minulý rok sme mali inscenácie, ktoré boli vo väčšine prípadov od slovenských autorov a režírovali ich slovenskí režiséri. Bola to tradičná sezóna, tento rok bude zahraničná. Z našej strany ide o zámer,“ povedal Hrehorčák.

Spresnil, že v novej sezóne BDK predstaví tri nové bábkové inscenácie a jednu inscenáciu na scéne Jorik. Prvú premiéru uvedie na jeseň. „Pôjde o inscenáciu na scéne Jorik od Antona Pavloviča Čechova s názvom Úbohý Platonov, ktorú režíruje český režisér Aleš Bergman,“ uviedol s tým, že začiatkom roka 2019 by mala mať premiéru inscenácia bieloruského režiséra Olega Žiugždu Neobyčajný cirkus. „Bude to inscenácia bez slov, ktorou chceme poukázať na možnosti animácie a rôznych zázračných vecí, ktoré sa vytrácajú z bábkového divadla, predovšetkým cirkusové prvky,“ dodal Hrehorčák. Keďže ide o inscenáciu bez slov, budú ju môcť podľa neho prezentovať aj v neslovanských krajinách.

reklamná správa

„Druhou inscenáciou bude Slniečko a snežní ľudia, ktorá je už pre väčšie deti. Je to úprava hry Alexandra Veselova. Treťou premiérou bude inscenácia pod názvom O psovi, ktorý hľadá odvahu. Autorom a režisérom je Zbigniew Glowacki,“ povedal.

Hrehorčák pripomenul, že v budúcom roku bude divadlo oslavovať 60. výročie svojho založenia. „Pre diváka chceme pripraviť niekoľko prekvapení. Dotkne sa to dvoch sezón,“ dodal.

Čítajte viac: divadlo

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím