22.04.20

Buď súčasťou videoklipu košickej kapely

Foto: RiverStone

Pop-rocková hudobná skupina RiverStone vyzýva svojich fanúšikov, aby sa zapojili do tvorby videoklipu k piesni Málo. Spočiatku chceli natočiť štandardný videoklip, no karanténne opatrenia im do toho zasiahli. Teraz jeho súčasťou môžete byť aj vy. Stačí sa natočiť ako trávite izoláciu, a pritom zaspievať alebo zahrať časť z ich piesne.

Štvorčlenná košická kapela vydala svoj debutový album s rovnomenným názvom – RiverStone koncom roka 2018. Všetkých deväť skladieb je v slovenskom jazyku. 

„Ako málo sa zdá pohnúť sa z miesta, ako ťažko sa kráča, keď nemáš ísť kam…” Refrén piesne Málo inšpiroval Košičanov k výzve, aby sa ich fanúšikovia zapojili do natáčania. „Našim prvotným zámerom bolo vytvoriť úplne štandardný videoklip k tejto piesni. Keď už sme začali riešiť jeho realizáciu vstúpili do toho karanténne opatrenia,“ hovorí spevák kapely Michal Šandor.

reklamná správa
 

Skladačka videí

Aj keď samotný text tejto piesne má pôvodne trochu inú symboliku, ako to, že ľudia sú zatvorení doma a nemôžu sa „pohnúť z miesta“, prišlo to chlapcom z kapely ako celkom zaujímavý podnet na to, aby zmobilizovali fanúšikov a videoklip natočili trochu inak.

„Myslíme si, že tým, ako sa aktuálne život trochu spomalil, má mnoho ľudí viac priestoru venovať sa veciam, ktoré majú radi, na ktoré im možno predtým nezostával čas. Aj keď niektorí z nás to majú skôr opačne” hovorí basgitarista Peter Hajdu, ktorého sa súčasná situácia, ako lekára v nemocnici, dotýka v porovnaní so zvyškom kapely, predsa len trochu inak.

Napriek tomu tiež vyzýva fanúšikov, aby sa pridali k výzve a natočili video, ktoré bude jedným z kúskov skladačky videoklipu. „Budeme radi, ak sa s nami ľudia podelia o to, čo radi robia a možno niektorí vďaka našej iniciatíve po dlhšej dobe oprášia aj hudobné nástroje, či iné koníčky, ktoré v nich zapália vlnu kreativity.”

Videoklip budú tvoriť ich fanúšikovia. Foto: RiverStone
Videoklip budú tvoriť ich fanúšikovia. Foto: RiverStone


Ako na to?

Vyberte si ľubovoľnú časť piesne, ktorú nahráte. Stačí aj krátky niekoľko sekundový úsek. Uprednostnite nahrávanie videa na šírku. Môžete použiť hudobné nástroje, zvoliť však môžete aj bubnovanie na hrnci... Nie je to však nutné. Pokojne postačí, keď si skladbu budete spievať alebo recitovať. Viac na www.riverstone.band

 

O košickej skupine

Kapela RiverStone vznikla v roku 2006. Po viacerých personálnych zmenách a prestávkach sa táto košická formácia v roku 2016 ustálila do súčasnej podoby, v ktorej hrá a tvorí vlastné autorské skladby. Michal Šandor (spev, klávesy), Valér Štiavnický (gitara), Peter Hajdu (basgitara) a Majo Maksin (bicie).

 

reklamná správa
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím