07.11.19

Budúci navrhári tvoria módne kúsky z jednorazových plastov

foto: Veronika Janušková

Súčasťou Košice Fashion Week & Summit sú okrem módnych prehliadok aj rôzne sprievodné akcie. Jednou z nich je aj fotografická výstava Vision Mission, ktorá prezentuje práce návštevníkov Večernej školy módy Umeleckej akadémie ROVÁS. 

Škola módy je určená pre tých, ktorí chcú módu študovať alebo pôsobiť v módnom priemysle. Počas letného sústredenia tvorili študenti pod vedením mladej maďarskej návrhárky Noémi Bráz, na tému cirkulácie a vrátenia materiálu do obehu v novej podobe. Vznikli tak netradičné kúsky oblečenia či rôzne doplnky z plastov v spojení s prírodnými materiálmi či živými rastlinami. Do prác študentov sa premietla myšlienka konzumu a nadprodukcie, ktorú nie len módny priemysel vytvára. 

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Vznikli tak napríklad šaty z PVC a vlny, vyplnené lupeňmi živých kvetov alebo model Noemi Samčíkovej, s názvom Last straw. Využila naň rôzne druhy plastových výrobkov od slamiek, príboru až po zubné kefky či gumenú kačičku do kúpeľa. Chce tým upozorniť na to, že žijeme uväznený v plastoch, ktoré však nemusia byť použité len jednorázovo.  

Fotograficky sú odprezentované aj práce študenta Fakulty umení TUKE Mateja Florjanoviča, ktorý z bannerov, polyuretánovej fólie a plastových sáčkov vytvára rôzne tašky a kabelky. 

foto: Veronika Janušková

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím