15.11.18

Deviata Noc divadiel klope na dvere. Čo chystá Štátne divadlo Košice?

foto: šd

Už deviatykrát bude na Slovensku patriť sobotňajší večer a noc divadlám.

Do akcie sa zapojí aj Štátne divadlo Košice. Už pred reprízou operety Johanna Straussa ml. Netopier (o 19. hodine) privítajú divákov aj umelcov pred Historickou budovou veterány, ktoré možno niekedy vozili na divadelné premiéry prominentov svojej doby. Po predstavení budú mať diváci možnosť stretnúť sa s umelcami, ktorí im prezradia, ako vyzerali prípravy operety, a budú sa ich môcť opýtať na čokoľvek, čo ich o divadle a svete opery a operety zaujíma.

reklamná správa

V rámci Noci divadiel 2018 uvedie divadlo na Malej scéne ŠD Košice aj reprízu ďalšieho repertoárového hitu, hry Moje baby (o 19. hodine) so skvelým hereckým triom Ľuba Blaškovičová, Dana Košická a Alena Ďuránová. Pred predstavením si budú môcť diváci pozrieť výstavu s divadelnou tematikou. 

Súčasťou bude aj predstavenie rozprávky Guľko Bombuľko (o 18. hodine) v košickom Bábkovom divadle na Alžbetinej 38. Vstupné je zadarmo.

Čítajte viac: divadlo

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím