17.10.17

Divadelné Dosky putujú aj do Košíc

zdroj: ŠD
Vargová
Jana Vargová
redaktorka
Zdieľať:

Divadelné ocenenia Dosky za sezónu 2016/2017 odovzdávala Asociácia súčasného divadla minulú nedeľu v budove Slovenského národného divadla. 

Štátne divadlo Košice sa objavilo v nomináciách v troch kategóriách. V jednej, mimoriadny počin v oblasti tanečného divadla, aj uspelo. 

„Dosky 2017 získala inscenácia Denník Anny Frankovej z tvorivej dielne tandemu Ondrej Šoth a Zuzana Mistríková,“ povedal hovorca divadla Svjatoslav Dohovič.

Divadlo malo nominácie ešte v kategóriách najlepší ženský herecký výkon (Táňa Pauhofová v inscenácii Denník Anny Frankovej) a mimoriadny počin v oblasti operného divadla (predstavenie R. Wagnera Víly).

reklamná správa

Ceny Dosky sú ocenením tvorivých činov v oblasti profesionálneho divadla na Slovensku, a to vo všetkých žánroch. Udeľujú sa fyzickým osobám - tvorcom bez ohľadu na štátnu príslušnosť za umelecké výkony, ktoré mali premiéru v divadlách na území Slovenska v predchádzajúcej sezóne.

Čítajte viac: divadlo

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím