22.06.17

Divadlo otvorí svoje dvere pre verejnosť

Foto: Veronika Janušková
Vargová
Jana Vargová
redaktorka
Zdieľať:

Minuloročný deň otvorených dverí prilákal do divadla mnoho ľudí.

Úplne dokorán sa otvoria dvere Štátneho divadla v Košiciach už v túto sobotu. Počas Dňa otvorených dverí čaká nielen na priaznivcov divadelného umenia zaujímavý a bohatý program.

Od 10. hodiny si budete môcť prezrieť historickú budovu, Malú scénu, ale aj administratívnu budovu Štátneho divadla Košice. Na Malej scéne zažijete otvorenú oprašovačku úspešného predstavenia Doma u Hitlerovcov – Historky z kuchyne a uvidíte, ako to vyzerá pred reprízami predstavení, keď si herci pripomínajú, čo majú divákom na javisku ukázať. Ďalšia oprašovačka sa udeje na skúšobnom javisku administratívnej budovy, kde sa operný súbor bude pripravovať na reprízu operno-bábkovej rozprávky Popoluška.

Otvorené budú aj baletné sály, kde vznikajú úspešné predstavenia košického baletu, divadelné zákulisie, ale aj zákutia budov, ktoré sa skrývajú v podzemí - sklad divadelných kulís. Nebude chýbať „divadelné“ česanie, obliekanie aj fotenie a program pre deti. Deň otvorených dverí oživí autogramiáda umelcov a špeciálny koncert na pódiu pri spievajúcej fontáne.

(JV)
Foto: Veronika Janušková

 

Čítajte viac: statne divadlo kosice

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím