18.01.18

Divadlo získalo kufre vďaka darcom

foto: Veronika Janušková

Netradičná výzva Štátneho divadla adresovaná priaznivcom a divákom, aby mu darovali lodný kufor, zabrala. Do predstavenia Bonnie a Clyde hľadali kufor, aký používali naši dedovia či pradedovia na ceste z Ameriky s dizajnom 30. rokov minulého storočia.

reklamná správa

„V divadelnej hre Bonnie a Clyde, ktorú hráme od júna, je tento kufor veľmi dôležitou rekvizitou. Herci ho na javisku prenášajú, otvárajú a zatvárajú, manipuláciou sa opotreboval a v našich dielňach sa ho nepodarilo opraviť. Preto sme sa rozhodli osloviť verejnosť a podarilo sa nám vďaka tomu získať viacero kufrov,“ uviedol Svjatoslav Dohovič, tlačový tajomník Štátneho divadla.

Hovorca ŠD Svjatoslav Dohovič s darovanými kuframi. foto: veja
Hovorca ŠD Svjatoslav Dohovič s darovanými kuframi. foto: veja

Divadelníci si takto nepomohli prvýkrát, kufre potrebovali aj v predstaveniach Rozália na Malej scéne či v experimentálnom tanečnom divadle Denník Anny Frankovej. „Aj vtedy sme oslovili ľudí s prosbou o pomoc. Aj keď si väčšinu rekvizít nakupujeme, niekedy siahneme aj k takýmto výzvam. V jednej divadelnej hre sme napríklad potrebovali staré pohľadnice,“ doplnil Dohovič. Darcov síce nečaká finančná odmena, ale dostanú kompenzáciu napríklad v podobe vstupeniek na predstavenie.

Čítajte viac: divadlo

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím