07.06.17

Do Košíc mieria herecké osobnosti

Foto: reefe

Budúci piatok sa v Košiciach začne 25. ročník divácky najzaujímavejšieho filmového festivalu na Slovensku – Art Film Festu. Do mesta prídu aj známe herecké osobnosti.

Ako každý rok, aj tentoraz budú udelené ceny významným osobnostiam filmu. Už známe ocenenia Hercova misia a Zlatá kamera doplní nová Cena prezidenta festivalu. So všetkými sa fanúšikovia budú môcť stretnúť pri Dolnej bráne.

„Hercovu misiu udelí festival 20. júna českému hercovi Ondřejovi Vetchému a na záver festivalu významnej slovenskej herečke, dnes političke Magde Vášáryovej,“ povedala Zuzana Čižmáriková, PR manažérka festivalu.

Art Film Fest hľadá nové miesto pre ocenených

Viac k téme

29.05.17
Art Film Fest hľadá nové miesto pre ocenených

Jiří Bartoška dostal Hercovu misiu v roku 2001. „Tentoraz získa prvú a novú Cenu prezidenta festivalu AFF. Symbolicky to bude cena prezidenta slovenského festivalu prezidentovi festivalu v Čechách. Zároveň to bude naša špeciálna gratulácia k jeho nedávnej sedemdesiatke,“ hovorí umelecký riaditeľ Art Film Festu Peter Nágel.

Zlatú kameru Art Film Festu tento rok prevezmú dvaja filmoví profesionáli - režisér Dušan Trančík a jeho český kolega Jan Hřebejk - za ich výrazný prínos do oblasti kinematografie. Odovzdajú im ju počas záverečného ceremoniálu.

Foto: reefe

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím