16.01.19

Do večnosti odišla ďalšia divadelná duša

Foto: šd

Do zoznamu divadelných umelcov, ktorí odišli do večnosti, pribudlo v nedeľu 13. januára meno dlhoročnej členky činohry Štátneho divadla Košice, herečky Aleny Skokanovej, ktorá nás opustila vo veku 77 rokov. 

Rodáčka z Malaciek Alena Skokanová, rodená Karpilová, absolvovala v roku 1964 herectvo na Vysokej škole múzických umení v Bratislave a v tom istom roku sa stala členkou košickej činohry. Umelecké sklony sa u nej prejavovali už v tínedžerskom veku, keď sa v roku 1959 stala víťazkou súťaže Hviezdoslavov Kubín. 

Ostala verná košickému divadlu 

V košickom divadle stvárnila veľa postáv v rozprávkach, v ktorých vynikla symbiózou lyrického zjavu a temperamentného prejavu. Divákom sa určite páčila aj jej komediálna poloha, napríklad v predstaveniach Dámy a husári, Noc s Casanovom, Čierna komédia či Play-back. Vo viacerých postavách zaujala aj v dramatickom repertoári.

Až do odchodu do dôchodku ostala verná Štátnemu divadlu Košice po boku svojho manžela Dušana Skokana, ktorý tento svet opustil pred siedmim rokmi. Hrala aj vo viacerých televíznych filmoch, v známej Medenej veži stvárnila poľskú turistku a jej hlas poznajú z dabingu aj televízni diváci, napríklad zo seriálu Gilmorove dievčatá.

reklamná správa

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím