06.06.19

Filmy Art Film Festu si pozrú aj stovky študentov z Košického kraja

ilustračná foto: Veronika Janušková

Aj zapojením študentov z celého kraja podporí medzinárodný filmový festival Art Film Fest (AFF) Košický samosprávny kraj (KSK).

Ako informovala hovorkyňa predsedu KSK Anna Činčárová, počas festivalových dní dovezie stredoškolákov bezplatne autobusmi do Košíc na premietanie filmov.

„Prostredníctvom autobusových dopravcov chceme poskytnúť študentom možnosť zažiť atmosféru najväčšieho filmového festivalu na Slovensku. Do Košíc privezú autobusy stovky študentov z Michaloviec a Spišskej Novej Vsi. Okrem premietania filmov sa budú môcť zúčastniť aj diskusií týkajúcich sa tém mediálnej komunikácie,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

Art Film Fest prinesie špičkové filmy a ocení filmárske osobnosti

Viac k téme

04.06.19
Art Film Fest prinesie špičkové filmy a ocení filmárske osobnosti
 

Historické a dokumentárne filmy 

Filmy si študenti z Michaloviec a Spišskej Novej Vsi bezplatne pozrú v košickom Kine Úsmev 20. júna. Vybrané dokumentárne a historické propagačné filmy budú zamerané na umenie, významných umelcov, kultúrne dedičstvo miest, pamiatky aj remeslá. O významných umelcoch im bude hovoriť filmová teoretička Eva Filová.

Košickí študenti získajú bezplatné cinepassy o deň na to. „V rámci pásma spravodajských žurnálov si pripomenú udalosti viažuce sa k Nežnej revolúcii, a to pochod cez hraničný priechod Bratislava – Berg, generálny štrajk, vlak nežnej revolúcie, či formovanie nových politických strán pred prvými slobodnými voľbami,“ spresnila Činčárová s tým, že historické udalosti im opíše historik Henrich Hrehor z Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

reklamná správa

Absolvovali aj vzdelávací projekt 

Študenti z Košického kraja sa do aktivít AFF zapojili aj začiatkom mája. Stredoškoláci zo Spišskej Novej Vsi a z Michaloviec absolvovali vzdelávací projekt Obrazy (proti) extrémizmu. Spolu 450 študentov z ôsmich škôl si pozrelo dokumentárne filmy týkajúce sa tém mediálnej manipulácie. Videli dvojicu snímok vzdelávacieho programu, ktorý obsahuje dohromady 16 filmov – osem dokumentárnych a osem študentských diel, z ktorých vzniklo DVD s manuálom pre učiteľov.

„Budeme ho distribuovať do všetkých našich stredných škôl. Slúžiť bude ako manuál pre učiteľov, ako rozoberať jednotlivé citlivé a zložité spoločenské témy. Je dôležité podnecovať u študentov kritické myslenie, naučiť ich rozlišovať pravdivé zdroje od manipulačných a rozprávať o tom, ako sa stokrát opakovaná lož môže stať pravdou,“ dodal Trnka.

Jednou z tohtoročných noviniek AFF bude aj takzvaný Industry program v spolupráci s KSK, ktorý je určený najmä pre filmových nadšencov - študentov, a to prevažne umeleckých škôl a gymnázií.

Medzinárodný filmový festival Art Film Fest sa začne v Košiciach v piatok 14. júna a potrvá do soboty 22. júna.

reklamná správa
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím