14.07.15

Herec Stanislav Pitoňák zaujal ako Hitler

Štátne divadlo (ŠD) pozná víťazov diváckej ankety NAJ ŠD Košice 2015. V kategórii Absolútny NAJ ŠD 2015 sa stal prvýkrát víťazom herec Stanislav Pitoňák so 156 hlasmi divákov. Obhajkyňa prvenstva, operná sólistka Michaela Várady, dostala o sedem hlasov menej a herec Michal Soltész na treťom mieste získal 112 hlasov divákov.  „V každom predstavení sa snažím ísť naplno. Tak výrazná podpora od divákov ma zaväzuje byť ešte lepším. Až ma hrôza obchádza z toho, s akým nasadením budem musieť vybehnúť na javisko v budúcej sezóne, aby som sa odvďačil. Ďakujem všetkým "hlásateľom" za ich hlasy a podporu," komentoval úspech Stanislav Pitoňák. Súboje v jednotlivých kategóriách Anketa NAJ ŠD Košice, ktorú každoročne v závere sezóny vyhlasuje Štátne divadlo Košice, priniesla podľa tlačového tajomníka ŠD Svjatoslava Dohoviča viac ako zaujímavé súboje v jednotlivých kategóriách. "Do konečného počtu hlasov bolo započítaných 587 hlasov divákov a započítaval sa vždy jeden hlas od jedného diváka podľa vyplnených hlasovacích lístkov v elektronickom hlasovaní, ale aj podľa hlasovacích lístkov, ktoré diváci vhodili do anketových urien," informoval. Najlepšou inscenáciou je podľa divákov kabaret Doma u Hitlerovcov: Historky z kuchyne. V kategórii NAJ Tanečník obhájila s prehľadom svoje prvenstvo sólistka Eva Sklyarová. Po minuloročnej bronzovej priečke sa o jedno miesto vyššie posunul Maksym Sklyar, ktorý o dva hlasy predstihol Andriia Sukhanova. Najlepší herci sezóny "Medzi hercami zviedla boj o titul NAJ Herec až štvorica hercov a rozdiely boli napokon minimálne. Zvíťazil Stanislav Pitoňák o tri hlasy pred Michalom Soltészom. Dana Košická sa napokon umiestnila na bronzovej priečke so stratou piatich hlasov na druhé miesto. Jeden hlas do tretej priečky na stupni víťazov chýbal Františkovi Balogovi, ktorý napokon získal nepopulárne štvrté miesto," uviedol Dohovič. V kategórii NAJ Spevák obhájila víťazstvo Michaela Várady pred Mariánom Lukáčom. Na treťom mieste sa s rovnakým počtom hlasov umiestnili Tatiana Paľovčíková-Paládiová a hosťujúca sólistka Helena Bécse-Szabó. Na druhom mieste v kategórii inscenácie sa umiestnila komédia Chrobák v hlave, ktorá pravidelne boduje už niekoľko rokov, a opereta Grófka Marica. Na treťom mieste skončili tak ako pred rokom až tri inscenácie – komédia Voľnomyšlienkar, muzikál Móric Beňovský a opereta Čardášová princezná. (TASR)  

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím