13.02.18

Hoffmannove poviedky sa vracajú do Štátneho divadla v Košiciach

foto: sdke

V historickej budove Štátneho divadla Košice sa 23. februára predstavia Hoffmannove poviedky. Dielo francúzskeho skladateľa Jacqua Offenbacha sa na javisku košického divadla objavilo naposledy pred 58 rokmi. 

Hudobné spracovanie opery povedie dirigent Maroš Potokár v réžii Imre Halasiho, scénu a kostýmy navrhla maďarská výtvarníčka Henriette Laczó. 

reklamná správa

„V období, keď mal Offenbach ako skladateľ najväčšiu slávu už za sebou, sa na sklonku života vrátil k žánru veľkej lyrickej opery. Podarilo sa mu skvele vystihnúť dvojitosť Hoffmannových príbehov, vážneho s groteskným, normálneho s nenormálnym,“ povedal tlačový tajomník divadla Svjatoslav Dohovič. Inšpiráciu pre svoju operu našiel Offenbach v činohernej dráme Julesa Barbiera a Michela Carrého Hoffmannove poviedky. 

foto: sdke
foto: sdke

S veľkým úspechom ju uviedlo parížske divadlo Odéon v roku 1851. 

Predstavenie prinesie niekoľko košických debutov hosťujúcich sólistov. V titulnej postave Hoffmanna budú alternovať Tomáš Černý, Tomasz Kuk a Róbert Remeselník, v postavách Olympie, Antonie a Giulietty sa predstavia Nicola Proksch a domáca Michaela Várady. 

(PS, TASR)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím