Ján Kuric: Slovensko je veľký vidiek
Obľúbenou skupinou na slovenských letných festivaloch je Vidiek. Kapela tohto roku prijala pozvanie na viacero z nich. My sme „vidiečanov“ stretli na Nestville Open Fest 2018 v Hniezdnom, kde dotvorili široké spektrum účinkujúcich.
Skupina Vidiek si rovnako užíva každý jeden koncert, no jedna vec platí – na vidieku im je najlepšie. Tým však rozhodne netvrdia, že im vystúpenia v mestách nevoňajú. „Každé mesto je na Slovenku a Slovensko je vlastne veľký vidiek,“ vysvetlil Ján Kuric.
[ad][/ad]Ako doma…
Kapela je už na východniarske publikum zvyknutá, často tu vystupuje, keďže tu má veľa fanúšikov. Tí sa na žiadnom z vystúpení nezdržia tanca ani spevu. Hity Vidieku totiž pozná staršia, ale i mladšia generácia. „My sme už naturalizovaní východniari. Nemáme síce až taký dobrý východniarsky akcent, ale cítime sa tu ako doma. Myslím si, že ľudia tu nás majú za svojich a my ich tiež. Sme svoji.“ Na vetu vyslovenú naším nárečím si však netrúfol. „Je to ťažké,“ priznal so smiechom.
[ad2][/ad2]Aspoň dva týždne dovolenky
Vidiek sa chystá počas leta na veľkú festivalovú tour. Podľa Janka Kurica by sa radi zúčastnili na niektorých festivaloch aj nepracovne, avšak, ako sám vraví, nedá sa. „Máme tak veľa hrania, že v lete bude roboty ako na kostole.“
Veľké pódiá pod holým nebom nie sú jediným miestom, na ktorých Vidiek môžete stretnúť. Jeho členovia sa uskromnia aj s menšími, komornejšími vystúpeniami. Dôležitú úlohu však zohráva niečo iné. „Dôležití sú ľudia. Keď sa zabávajú, ja sa zabávam s nimi.“
Samozrejme, už na prvý pohľad na členoch kapely vidno, že sú to muži, ktorí sa vedia uvoľniť a odviazať. Okrem práce chystajú v lete aj oddych v kruhu svojich najbližších. „Treba utužovať rodinné vzťahy, takže určite pôjdeme na dovolenku. Minimálne na dva týždne,“ dodal.
[ad3][/ad3]
Odporúčané články
Mestská časť Košice-Staré Mesto oficiálne vyhlásila 5. ročník výtvarnej súťaže Cena Vojtecha Löfflera, ktorá sa tradične teší veľkej obľube medzi amatérskymi výtvarníkmi všetkých vekových skupín.
Ministerstvo kultúry pod vedením Martiny Šimkovičovej predstavilo projekt novej hudobnej úpravy slovenskej štátnej hymny, ktorá vznikla pod taktovkou známeho skladateľa, dirigenta a basgitaristu Oskara Rózsu. Hoci sa podstata hymny nemenila, upravený aranžmán a nová nahrávka budú stáť celkovo 46 500 eur.