07.02.17

Knižnica ponúka stretnutia čitateľov aj hry pre dospelých

Foto: Veronika Janušková

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach vo svojej pobočke na Terase ponúka návštevníkom nové príležitosti trávenia času.

Návštevníci majú možnosť zúčastňovať sa na pravidelných stretnutiach nových klubov. Miesto si tu nájdu nielen čitatelia, ale aj amatérski výtvarníci či nadšenci turistiky a cestovania.

Pribudnúť by tu mal čoskoro aj klub zameraný na artterapiu. V klubovni si návštevníci môžu zahrať aj spoločenské hry. „V knižnici možno relaxovať pri dobrej knihe, časopise, no čitatelia tu nájdu aj antistresové maľovanky pre dospelých a farbičky,“ hovorí riaditeľka knižnice Soňa Jakešová.

Aktivity sú zamerané na ľudí v produktívnom aj poproduktívnom veku. „Chceli sme vytvoriť komfortný, moderný priestor, kde by sme ponúkali besedy so spisovateľmi a odborníkmi,“ hovorí riaditeľka.

Okrem neformálneho vzdelávania tu vzniká aj priestor na relax a stretávanie čitateľov pri tematických aktivitách. „Túto činnosť nám ukladá zákon o knižniciach, podľa ktorého máme popri klasických knižnično-informačných službách zabezpečovať a podporovať celoživotné vzdelávanie,“ informuje nás riaditeľka Jakešová.

Vďaka úspešným projektom v knižnici obohatili knižný fond o odbornú literatúru, ktorú vybrali s prihliadnutím na tematické zameranie klubov a pripravované cykly neformálneho vzdelávania dospelých.

Z platní na CD

Knižnica zdigitalizovala aj 69 klasických rozprávok. Doteraz boli dostupné na hudobnom oddelení len na LP platniach. Nahrávky sa preniesli z vinylových platní do elektronickej podoby. „Naším záujmom bolo, aby sme tieto skvosty mohli sprístupniť čo najväčšiemu počtu záujemcov,“ dodáva riaditeľka.

Po digitalizácii sú rozprávky prístupné vo všetkých košických pobočkách.

 

Foto: Veronika Janušková

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím