02.04.19

Košice sa zapíšu na filmovú mapu sveta

foto: ao

Košice budú už tento štvrtok dejiskom jedinečného podujatia, aké nemá v európskom priestore obdobu. Je určené výlučne autorom filmovej hudby a umožní im konfrontovať svoju originálnu filmovú hudbu v sútaži Film Music Contest. 

Do súťaže sa prihlásili autori z 38 krajín. Trojica porotcov z USA, Veľkej Británie a zo Slovenska videoprojekciou predstaví 14 finalistov v dvoch kategóriách a v doprovode veľkého festivalového orchestra vyhlási absolútnych víťazov. Popri zoznámení sa s metropolou Východu – Košicami navštívia zahraničné delegácie kaštieľ v Humennom, pozrú si expozíciu obrazov v Múzeu moderného umenia Andyho Warhola a predseda poroty Vlado Meller, jeden z najlepších amerických masteringových inžinierov, po prvý- krát v Európe odhalí tajomstvá svojej zvukovej mágie. Za celou organizáciou projektu stojí košická Umelecká spoločnosť GONG a riaditeť FMC Vlado Železňák JR.

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac

Jediná súťaž svojho druhu

Film Music Contest (FMC) je unikátna medzinárodná súťaž pre autorov filmovej a televíznej hudby. V máji 2018 bola predstavená filmovým spoločnostiam vo francúzskom Cannes, v októbri sa konalo propagačné turné na balkánskom filmovom markete v Albánskej Tirane a vo februári tohto roku, na 69. ročníku filmového festivalu v Berlíne, bola nadviazaná konkrétna spolupráca s ďalšími partnermi z oblasti filmového priemyslu. 

Filmových festivalov je viac, no súťaží pre autorov filmovej hudby, ktorá je významnou zložkou vizuálnych diel, je veľmi málo. FMC ako jediná súťaž svojho druhu umožní objaviť, pomôcť a zviditeľniť hudobných autorov z celého sveta, venujúcich sa komponovaniu hudby, vhodnej do filmu a televízie. Slovensko a Košice sa týmto môžu zapísať na mapu najvýznamnejších miest filmovej hudby. Propagácia súťaže prvého ročníka prebiehala globálne, vo všetkých krajinách na všetkých kontinentoch v priebehu niekoľkých mesiacov. Zapojili sa do nej hudobní autori z 38 štátov sveta (USA, Canada, Japonsko, India, Čína, Brazília, Mexico a množstvo európskych krajín).

Rudolf Geri je autor hudby k množstvu filmov a divadelnej a muzikálovej produkcie.
Rudolf Geri je autor hudby k množstvu filmov a divadelnej a muzikálovej produkcie. foto: ao
Vlado Meller je americký majster hudobných albumov svetových hviezd.foto na strane: ao
Vlado Meller je americký majster hudobných albumov svetových hviezd.foto na strane: ao
Paul Wiffen sa prezentuje ako autor  zvukového dizajnu hollywoodskych veľkofilmov.
Paul Wiffen sa prezentuje ako autor zvukového dizajnu hollywoodskych veľkofilmov. foto: ao

V porote uznávaní odborníci

Galakoncert je záverečným finále tohto ročníka s vyhlásením víťazov. Bude na ňom prítomná aj porota zložená z uznávaných odborníkov. Vlado Meller je americký majster hudobných albumov svetových hviezd ako Céline Dion, Michael Jackson, Pink Floyd a ďalších svetových hviezd. Paul Wiffen sa prezentuje ako autor zvukového dizajnu hollywoodskych veľkofilmov, spolupracoval s Hansom Zimmerom, Vangelisom i Paulom McCartneym. Tretím členom poroty je Rudolf Geri - slovenský hudobný skladateľ, aranžér, dirigent, autor hudby
k množstvu filmov a divadelnej a muzikálovej produkcie. 

zdroj: ao
zdroj: ao
Galakoncert Film Music Contest 
Historická radnica, Hlavná 59, Košice
4. 4. 2019 
Prepredaj vstupeniek v sieti Ticketportal a MIC Košice

 

(AO)

reklamná správa

Vodovodná je tá pravá

Nalejte si pravú vodovodnú, overte si čo o nej viete v teste VVS, a.s. a hrajte o skvelé ceny.

Zistite viac

Čítajte viac: film sutaze

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím