10.09.19

Košická skupina Nocadeň prichádza s ďalšou novinkou

foto: youtube/Nocadeň

Bratia Rasťo a Robo Kopinovci z košickej kapely Nocadeň prichádzajú s novou skladbou Svitanie. Už niekoľko dní znie aj z rozhlasového éteru a objaví sa aj na ich pripravovanom albume. K novinke nakrútili čiernobiely klip.

Informovala o tom PR manažérka Nora Krchňáková.

„Od vzniku našej kapely skladáme všetky pesničky spolu s bratom. Má to korene ešte v detstve, keď sme spoločne zhudobňovali rôzne básne našich obľúbených autorov. Keď som trocha dospel, popri spoločnom skladaní hudby som sa pustil aj do písania textov. Dokonca som textárčenie povýšil až na takú úroveň, že som sa stal vyhľadávaným textárom pre iných interpretov. Takže aj v tomto prípade ide o naše spoločné dielo,“ vysvetľuje Rasťo Kopina.

reklamná správa
 

Veľkí milovníci módy 

Pieseň Svitanie dostala aj vizuálnu podobu. Klip nakrúcali s tímom Jána Varcholu vo Veľkom Folkmari. „Tento kraj mám veľmi dobre zmapovaný, keďže moje veľké hoby je cyklistika a často som tadiaľ prechádzal počas svojich cyklistických tréningov. V klipe okrem mňa účinkuje aj krásna modelka Diana, ktorá počas svojej kariéry pracovala aj pre také veľké mená módnych návrhárov, ako napríklad Karl Lagerfel, Roberto Cavalli alebo Gianfranco Ferré. My v kapele sme veľkými milovníkmi módy, takže téma našich rozhovorov počas nakrúcania bola, okrem iného, aj o zákulisí sveta módy. Zaujímavé je určite to, že je to v podstate náš prvý čiernobiely videoklip,“ dodal Rasťo.

Skladba Svitanie bude súčasťou nového albumu kapely, ktorý sa na trhu objaví už v októbri. Už pred ňou predstavila aj pieseň Tváre, ktorá bude rovnako na novej platni. Predchádzajúci štúdiový album Pozemskí astronauti vydala kapela v apríli 2015, spolupracovala na ňom s dvojnásobným držiteľom americkej ceny Grammy Vladom Mellerom. Z neho sú známe piesne Havran, V nás či Papierové kone.

Nocadeň valcuje rádiá novým hitom Svitanie. Kedy sa dočkáme videoklipu?

Viac k téme

04.09.19
Nocadeň valcuje rádiá novým hitom Svitanie. Kedy sa dočkáme videoklipu?
 

Fanúšikovia košickej skupiny Nocadeň sa dočkali novej skladby

Viac k téme

03.09.19
Fanúšikovia košickej skupiny Nocadeň sa dočkali novej skladby

Zdroj video: youtube

Čítajte viac: hudba kosice

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím