18.10.16

Literárne soirée s Lenkou Procházkovou

Na tohtoročné tradičné jesenné podujatie Literárne soirée pozval Slovensko-český klub v SR českú spisovateľku a publicistku Lenku Procházkovú. Autorské čítanie a beseda ku knihe vydanej na jar 2016 s názvom „Nejsou to bohové“, ako aj k jej ďalšej tvorbe a aktivitám, bude vo Verejnej knižnici J. Bocatia na Hlavnej 48 v Košiciach vo štvrtok 20. októbra o 16:30 hod.

Autorka patrí naďalej k samostatne kriticky uvažujúcim a na rozdiel od mnohých iných jej je jasné, že „pravda nekádruje“. Tak raz odpovedala svojim deťom na otázku, ako sa vyrovnáva jej disidentské svedomie s účasťou na akcii KSČM či na akciách s touto nálepkou, hoci ide o občianske aktivity...

Lenka Procházková je česká prozaička, dcéra Jana Procházku, signatárka Charty 77. Jej prózy vychádzali najskôr v edícii Petlice a v zahraničí - napríklad román Růžová dáma (dostal Cenu Egona Hostovského). Po r. 1989 už autorka publikovala oficiálne a okrem reedície starších vecí vydala okrem iného novelu o Janu Masarykovi Pan Ministr, Za Fidelem na Kubu a poslednou knihou je Nejsou to bohové. 

(HM)
Foto: shutterstock

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím