03.04.19

„Mimozemšťanka“ Chrysta Bell vystúpi v Tabačke

foto: archív tk

Herečka, modelka a speváčka Chrysta Bell navštívi v rámci svojho turné Feels Like Love košickú Tabačku. Chladná agentka Tammy Preston zo seriálu Twin Peaks zaspieva svojim slovenským fanúšikom v rámci turné k novému rovnomennému albumu Feels Like Love. 

„Keď som ju videl po prvý raz spievať, myslel som, že je mimozemšťankou,“ povedal na adresu Chrysty Bell legendárny režisér David Lynch. „Tou najkrajšiou mimozemšťankou,“ dodal.

Režisér kultových filmov ako Lost Highway, Blue Velvet i seriálu Twin Peaks nie je v hudbe žiaden nováčik. Jeho lásku k nej je počuť a cítiť v scénach filmov, ale tiež mimoriadne podarených sólových albumoch a hudobných spoluprácach. Jedna z takých vznikla aj s americkou speváčkou Chrystou Bell.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Bonus či prekliatie?

Byť od začiatku škatuľkovaná ako múza Davida Lyncha môže byť obrovským bonusom i prekliatím zároveň. No v prípade tvorby Chrysty Bell nie je meno Davida Lyncha len akousi nálepkou pre lacné PR.

Lyncha natoľko opantala, že ju obsadil aj do návratu seriálu Twin Peaks pred niekoľkými rokmi. „Zbožňovala som agentku FBI Tammy Preston, ktorú som hrala. Jej sebavedomie a bystrosť si určite našli cestu aj do mojej hudby,“ priznala speváčka pri príležitosti vydania nového albumu Feels Like Love.

Dvojica sa pozná už od roku 1999, odkedy Lynch so speváčkou aktívne spolupracoval a podpísal sa pod jej výsledným zvukomi prejavom. Navyše, produkoval jej aj dva albumy, vrátane debutu z roku 2011. Ten je temným popovým dobrodružstvom s jemným vplyvom elektroniky, ktorý je umocnený neprehliadnuteľným hlasom.

V prípade tvorby Chrysty Bell nie je meno Davida Lyncha len akousi nálepkou pre lacné PR. foto: archív tk
V prípade tvorby Chrysty Bell nie je meno Davida Lyncha len akousi nálepkou pre lacné PR. foto: archív tk

Obklopená majstrami

Podčiarknutím sily Chrysty Bell sú však aj ľudia, s ktorými spolupracovala mimo Davida Lyncha. Jej album We Dissolve z roku 2017 produkoval John Parish, ktorý je neodmysliteľným spolupracovníkom PJ Harvey. Hrali na ňom aj Adrian Utley z Portishead alebo Stephen O‘Malley zo Sunn O))). Novinku Feels Like Love, ktorú Chrysta Bell do Tabačky prinesie, zase mastroval Joe LaPorta, zodpovedný aj za výsledný zvuk Blackstar, posledného albumu Davida Bowieho.

reklamná správa

Zdravie a bezpečnosť sú prioritou

VVS, a.s. zodpovedne pristupuje k zabezpečovaniu bezpečnosti svojich zamestnancov aj odberateľov.

Zistite viac

Zmyselná, dramatická, tajomná

Večer v Tabačke bude špeciálny aj preto, že zmieňovaný nový album vyjde len jeden deň pred samotným koncertom. Zvukovo sa ponára ešte hlbšie do vplyvov post-punku, disca aj temnej novej vlny 80. rokov. A už pred vydaním album zbiera skvelé reakcie po celom svete. Nemecké noviny Die Presse napríklad na základe novinky nazvali Chrystu Bell kráľovnou extravagantného noir popu, ktorá je zmyselná, dramatická a tajomná zároveň.

Chysta Bell prichádza do Košíc s novým albumom Feels Like Love, ktorý vyjde len deň pred jej košickým koncertom.  foto k článku: archív tk
Chysta Bell prichádza do Košíc s novým albumom Feels Like Love, ktorý vyjde len deň pred jej košickým koncertom. foto: archív tk

Marián Mitaš so špeciálnym setom

Okrem Chrysty Bell bude scéna v Tabačke v sobotu večer hostiť aj ďalšie zaujímavé meno. V roli predskokana i afterparty dídžeja vystúpi slovenský herec Marián Mitaš, v hudobných kruhoch známy ako Mizzi.

Okrem toho, že Mitaša ľudia poznajú z televíznych obrazoviek, napríklad zo seriálu Mesto tieňov, prípadne oceňovaného filmu Dom, účinkuje aj v Dezorzovom lútkovom divadle, ktoré ako jediné na Slovensku pripravuje bábkové hry pre dospelých.

V roli predskokana  i afterparty dídžeja vystúpi slovenský herec Marián  Mitaš, v hudobných  kruhoch známy ako Mizzi. foto: archív tv
V roli predskokana i afterparty dídžeja vystúpi slovenský herec Marián Mitaš, v hudobných kruhoch známy ako Mizzi. foto: archív tk

A aby toho nebolo málo, v minulosti spolupracoval s dnes už neexistujúcim festivalom Wilsonic a rovnomennú reláciu dodnes pripravuje na vlnách Rádia_FM. Tam je zároveň moderátorom denného vysielania. Ako veľký fanúšik seriálu Twin Peaks predstaví pred a po koncerte Chrysty Bell špeciálny DJ set.

Partnerom podujatia je filmový festival Art Film Fest.

(BD)

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím