Na DOD divadla vystúpili deti, ktoré sa doma počas karantény nenudili
Rodiny s deťmi si užili divadelnú sobotu (5. 9.) na Dni otvorených dverí Štátneho divadla Košice. Program prebiehal najmä pred divadlom kvôli opatreniam, no nechýbali ani komentované prehliadky interiéru budovy. Na tvorivej dielni si zas deti vytvorili vlastné masky.
Počas DOD mali deti možnosť prejsť sa po doskách, ktoré znamenajú svet. Atraktívna scéna hýrila farbami a rekvizitami. Divadelníčky jednotlivé skupiny detí s rodičmi previedli dobrodružnou cestou divadelným bludiskom za sladkým pokladom a porozprávali o jednotlivých častiach, z ktorých sa divadelná sála skladá.
„Teta povedala, že aj my sa môžeme dostať do prezidentskej lóže, ak práve na to predstavenie nie je obsadená pre nejakého dôležitého hosťa,“ hovorí svoje poznatky malá návštevníčka Danka, ktoré sa dozvedela počas výkladu.
[ad][/ad]Natočili svoj talent
Pred divadlom si deti v tvorivej dielni vyrábali vlastné masky a k dispozícii bol aj stojan s divadelnými maskami a rekvizitami na vyskúšanie. O 14. hod zazneli z balkónov slávnostné fanfáry, ktoré odštartovali špeciálny program detských talentov. Tanečníkov, huslistov, recitátorov a spevákov z projektu Umením skrotiť nudu, ktorí sa predviedli na pódiu pri spievajúcej fontáne.
Išlo deti z výzvy divadla počas karanténneho obdobia, v ktorom žiaci nemohli chodiť do školy. Úlohou detí bolo doma natočiť video so svojim talentom a divadlo pozvalo vybrané z nich na vystúpenie počas dňa otvorených dverí. Rovnako tak prebiehala výstava kresieb, ktoré detskí priaznivci divadla nakreslili počas karantény na jar tohto roka. Počas celého dňa sa mohli stretnúť s umelcami z opery, baletu aj činohry a získať ich autogram či spoločnú fotku.
[ad2][/ad2]Foto: FB Štátne divadlo Košice/Joseph Marčinský
Odporúčané články
Mestská časť Košice-Staré Mesto oficiálne vyhlásila 5. ročník výtvarnej súťaže Cena Vojtecha Löfflera, ktorá sa tradične teší veľkej obľube medzi amatérskymi výtvarníkmi všetkých vekových skupín.
Ministerstvo kultúry pod vedením Martiny Šimkovičovej predstavilo projekt novej hudobnej úpravy slovenskej štátnej hymny, ktorá vznikla pod taktovkou známeho skladateľa, dirigenta a basgitaristu Oskara Rózsu. Hoci sa podstata hymny nemenila, upravený aranžmán a nová nahrávka budú stáť celkovo 46 500 eur.