26.09.18

Naši prezidenti v múzeu

foto: Veronika Janušková

K blížiacemu sa 100. výročiu vzniku Československej republiky pripravilo Múzeum Vojtecha Löfflera dve zaujímavé výstavy.  

Jednou je výstava portrétov všetkých prezidentov Československa i samostatných republík. Druhou je výstava fotografií - Košice v období vzniku Československa na dobových pohľadniciach, ktorá vznikla v spolupráci s Verejnou knižnicou Jána Bocatia v Košiciach. 

reklamná správa

NAJLEPŠIE KVÁSKOVÉ CHLEBÍKY V KOŠICIACH

Domáce kváskové chlebíky s výnimočnými prísadami nájdete len v predajniach potravín KLAS!

Zistite viac

Autorom vystavovaných portrétov je 74-ročný Ivan Zahatňanský, ktorý ako samouk vytvára drevorezby. Rezbárstvu sa začal venovať až ako 60-ročný. V tomto roku vystavoval svoje práce v českom meste Lysá nad Labem, kde získal prvú cenu za svoje dielo, ktoré dnes môžu vidieť aj Košičania. 

Portréty 15 prezidentov môžu návštevníci obdivovať do konca novembra. foto: veja
Portréty 15 prezidentov môžu návštevníci obdivovať do konca novembra. foto: veja

Rezbárske práce dopĺňajú výstavu historických pohľadníc. „Návštevníci môžu spoznať podobu Košíc cez pohľadnice z obdobia okolo roku 1918. Staré pohľadnice poskytujú zaujímavé informácie o architektonických skvostoch Košíc a taktiež približujú atmosféru ulíc mesta v tomto období. Výstava je prínosom pri objavovaní histórie Košíc,“ uviedla riaditeľka Múzea Vojtecha Löfflera Milena Gašajová.

foto: Veronika Janušková

reklamná správa

Čítajte viac: vystava

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím