29.09.20

Nešepkaj, povedz to nahlas!

Foto: Veronika Janušková

Vo Verejnej knižnici Jána Bocatia na Hviezdoslavovej si do 5. októbra môžete pozrieť výstavu výtvarných diel žiakov Základnej umeleckej školy Kováčska 43 v Košiciach.

Pod názvom „Nešepkaj, povedz to nahlas!“ ju zrealizovali koordinátori Ochrany detí pred násilím Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Košice – Národného programu Podpory Ochrany detí pred násilím.

Táto kampaň je zameraná proti násiliu páchanom na deťoch. Násilie, ktoré, žiaľ, nie je vôbec ojedinelé. Násilie, ktoré ma rôzne formy – od sexuálneho zneužívania, psychického či fyzického týrania, zanedbávania starostlivosti až po šikanu,... Deje sa na rôznych miestach od ulíc, ihrísk, parkov až po susedské byty, domy, školy ale aj na sociálnych sieťach a častokrát aj v domácnostiach.

Cieľom výstavy je zvýšenie povedomia o tejto náročnej, ale veľmi dôležitej spoločenskej problematike.

Foto: Veronika Janušková 

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac
 

 Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na [email protected]

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím