16.11.19

Noc divadiel v Bábkovom divadle obohatia zaujímavé workshopy

foto: Veronika Janušková

Do sobotňajšieho desiateho ročníka Noci divadiel sa už tradične zapája aj Bábkové divadlo v Košiciach (BDK). Okrem dvoch predstavení ponúkne návštevníkom aj štyri workshopy vrátane výroby a vodenia bábok. Diváci si zároveň budú môcť pozrieť aj divadelné zákulisie.

Z predstavení divadlo uvedie o 18.00 h na scéne Jorik rozprávku Čert a Kača a o 19.00 v bábkovej sále cirkusovú show na javisku s  názvom Neuveriteľný cirkus. Po nich budú nasledovať tvorivé dielne.

"Umelecké dielne BDK si pripravili workshop na tému výroba bábok, kde si záujemcovia otestujú vlastné zručnosti pri práci s rôznymi druhmi materiálov a uvidia, aká náročná je výroba bábky. Vyskúšajú si divadelné kostýmy z obľúbených hier a ukryjú sa do nadrozmerných bábok," priblížil manažér divadla Martin Konečný. Workshop vodenia bábok bude prebiehať pod vedením členov umeleckého súboru. Diváci budú môcť prísť na javisko a vyskúšať si hereckú prácu a náročnosť vodenia jednotlivých typov bábok.

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac

Vlastné workshopy si pripravili partneri divadla. Arteterapeutka Linda van Dalen predstaví spôsoby, ako rozvíjať v deťoch kreativitu a jemnú motoriku zábavnou hravou formou, ďalší zábavný workshop bude na tému spracovania a recyklácie kože.

"Našich divákov budeme sprevádzať aj zákulisím divadla, kde sa bežne počas roka nedostanú," doplnil herec Peter Creek Orgován. Predpokladaný záver Noci divadiel v bábkovom divadle je o 21.15 h.

Podujatie je pre návštevníkov zadarmo a na divadelné predstavenia je preto treba prísť v dostatočnom predstihu a nájsť si voľné miesto. Ako každý rok aj teraz sa mnohí záujemci do sály nedostanú, upozorňuje divadlo.

V rámci Košíc sa do projektu Noc divadiel zapojili aj Štátne divadlo Košice, Divadlo Thália a Konzervatórium Jozefa Adamoviča. Program je na webovej stránke www.nocdivadiel.sk.

reklamná správa

Apríl plný výhod v Moris Slovakia s.r.o

Vychutnajte si s Moris Slovakia s.r.o mesiac plný výhod

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím