16.11.19

Noc divadiel v Bábkovom divadle obohatia zaujímavé workshopy

foto: Veronika Janušková

Do sobotňajšieho desiateho ročníka Noci divadiel sa už tradične zapája aj Bábkové divadlo v Košiciach (BDK). Okrem dvoch predstavení ponúkne návštevníkom aj štyri workshopy vrátane výroby a vodenia bábok. Diváci si zároveň budú môcť pozrieť aj divadelné zákulisie.

Z predstavení divadlo uvedie o 18.00 h na scéne Jorik rozprávku Čert a Kača a o 19.00 v bábkovej sále cirkusovú show na javisku s  názvom Neuveriteľný cirkus. Po nich budú nasledovať tvorivé dielne.

"Umelecké dielne BDK si pripravili workshop na tému výroba bábok, kde si záujemcovia otestujú vlastné zručnosti pri práci s rôznymi druhmi materiálov a uvidia, aká náročná je výroba bábky. Vyskúšajú si divadelné kostýmy z obľúbených hier a ukryjú sa do nadrozmerných bábok," priblížil manažér divadla Martin Konečný. Workshop vodenia bábok bude prebiehať pod vedením členov umeleckého súboru. Diváci budú môcť prísť na javisko a vyskúšať si hereckú prácu a náročnosť vodenia jednotlivých typov bábok.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Vlastné workshopy si pripravili partneri divadla. Arteterapeutka Linda van Dalen predstaví spôsoby, ako rozvíjať v deťoch kreativitu a jemnú motoriku zábavnou hravou formou, ďalší zábavný workshop bude na tému spracovania a recyklácie kože.

"Našich divákov budeme sprevádzať aj zákulisím divadla, kde sa bežne počas roka nedostanú," doplnil herec Peter Creek Orgován. Predpokladaný záver Noci divadiel v bábkovom divadle je o 21.15 h.

Podujatie je pre návštevníkov zadarmo a na divadelné predstavenia je preto treba prísť v dostatočnom predstihu a nájsť si voľné miesto. Ako každý rok aj teraz sa mnohí záujemci do sály nedostanú, upozorňuje divadlo.

V rámci Košíc sa do projektu Noc divadiel zapojili aj Štátne divadlo Košice, Divadlo Thália a Konzervatórium Jozefa Adamoviča. Program je na webovej stránke www.nocdivadiel.sk.

reklamná správa

Zdravie a bezpečnosť sú prioritou

VVS, a.s. zodpovedne pristupuje k zabezpečovaniu bezpečnosti svojich zamestnancov aj odberateľov.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím