10.01.19

Odišla ďalšia osobnosť

Foto: archív šd

Slovenský operný svet sa lúči s ďalšou významnou osobnosťou. Vo veku 93 rokov zomrela v pondelok 7. januára 2019 dlhoročná sólistka Opery Štátneho divadla Košice, sopranistka Lucia Holoubková–Ganzová. 

Rodáčka z Viedne získavala prvé operné skúsenosti v českých divadlách. Od roku 1956 až do roku 1981 pôsobila v košickej opere a vyučovala aj na košickom Konzervatóriu. V prvých desaťročiach existencie divadla boli jej doménou party písané pre koloratúrny a lyrický soprán a naštudovala päť desiatok postáv. Bola poslednou životnou partnerkou ďalšej výraznej opernej osobnosti Košíc, dirigenta Ladislava Holoubka.

Posledná rozlúčka so zosnulou bude v pondelok 14. januára o 10.15 hod. v bratislavskom krematóriu.

reklamná správa

(JV)

Čítajte viac: statne divadlo kosice

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím