20.04.18

Odštartoval 63.ročník festivalu Košická hudobná jar

Foto: Veronika Janušková

Mladým talentom zverila košická Štátna filharmónia do rúk Otvárací koncert festivalu Košická hudobná jar (KHJ). 

Vo štvrtok večer patrila taktovka taiwanskému dirigentovi Yu-An Changovi. Sólistom večera bol uznávaný francúzsky violončelista Bruno Philippe – laureát prestížnej súťaže kráľovnej Alžbety v Bruseli. 

Koncert bol vytvorený z diel ruských velikánov hudby – Sergeja Rachmaninova, Sergeja Prokofieva a Milija Balakireva. 
Festival Košická hudobná jar je jedným z najstarších medzinárodných hudobných festivalov na Slovensku a potrvá do 17. mája. Okrem domáceho orchestra Štátnej filharmónie sa predstavia významné hudobné zoskupenia a umelci medzinárodného renomé.

reklamná správa

Svetové novinky v Koshi sushi!

Prinášame do Košíc svetové novinky ázijskej kuchyne v tej najvyššej kvalite. Sushi, poke, curry, ram

Zistite viac

„Koncert bol vynikajúci, orchester hral skvele. Bol to veľmi náročný program, ktorý zvládli naštudovať iba za štyri dni. Dirigent bol famózny, ako aj sólista,“ vyjadril spokojnosť Július Klein, riaditeľ Štátnej filharmónie. Verejnosť pozýva na podujatia festivalu, no ťažko mu bolo povedať, na ktorý koncert by najradšej ľudí pozval.
„Koncepciu robíme tak, aby to bolo široké spektrum poslucháčov, takže každý večer je pre mňa zaujímavý a na každý sa teším,“ dodal Klein. Otvárací koncert Košickej hudobnej jari sa zúčastnila aj súčasná ministerka kultúry Ľubica Laššáková (Smer-SD).


Foto: Veronika Janušková 

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím