Päť filmových naj: Lucia Hurajová, slovenská televízna a filmová herečka
Lucia Hurajová je slovenskou filmovou a televíznou herečkou, ako aj moderátorkou. Vyštudovala herectvo na Vysokej škole múzických umení. Venuje sa aj dabingu.
Najlepší filmový efekt?
To je taká zložitá otázka, taká technická. Napríklad som tu videla film Vábenie sirén (2015) a mne sa veľmi páčil. Aj som sa o ňom rozprávala s pánom Nágelom a hovorila som mu, že mi pripomína fotografi e americkej fotografky Nany Goldinovej. Musím povedať, že sa mi film nesmierne vizuálne páčil. Bolo to také moderné, aj v tých farebných kombináciách, aj v ladeniach do 70. rokov. Takže som tento film veľmi ocenila.
Najkrajšie filmovacie miesto na Slovensku?
Závisí to od toho, či sa pýtame na mesto, alebo sa pýtame na prírodu. Pretože na Slovensku sú krásne mestá a sú aj krásne prírodné scenérie. Určite by som povedala, že jedno z takých najkrajších miest je Banská Štiavnica alebo Špania dolina. Rovnako krásny je napríklad aj drevený kostolík v Príkrej. To sú miesta, kde stojí zato filmovať. Takisto úžasné sú aj oblasti okolo Šariša a Gemera alebo aj Krásna Hôrka.
Najzaujímavejší televízny seriál?
Musím sa priznať, že na seriály nemám čas. Mám ich rada, ale nemám na ne čas. Ale hádam za všetky spomeniem seriál House z Cards, ktorý teraz dáva aj Česká televízia.
Najmrazivejší filmový zážitok?
Presne viem ktorý. Je to z filmu Mesto Bohov (2002), čo je slávny film režisérov Fernanda Meirellesa a Kátie Lund, ktorý sa odohráva v Rio de Janeiro. Je to fantastický film. Dodnes je pre mňa moment, keď dieťa zabije druhé dieťa absolútne najsilnejší. Instantne som sa vtedy rozplakala.
Najťažšia filmová scéna, ktorú ste musela točiť?
Veľmi ťažkú scénu som mala vo filme Černý slzy (2002), kde hral aj Kryštof Hádek. Vo filme ho porania a ja som musela utekať za tou sanitkou, ktorá ho viezla. Hrala som cigánku, ktorú nechceli do tej sanitky zobrať a priznám sa, že pre mňa to bolo strašne silné. Točili sme to tak, že predo mnou šla motorka a ja som celý ten čas musela plakať a bežať za tou sanitkou. Bol to naozaj taký srdcervúci moment pre mňa. Neviem si predstaviť, že by ma nezobrali do sanitky s milovaným človekom.
(BG)
Foto: reefe
Odporúčané články
Ministerstvo kultúry pod vedením Martiny Šimkovičovej predstavilo projekt novej hudobnej úpravy slovenskej štátnej hymny, ktorá vznikla pod taktovkou známeho skladateľa, dirigenta a basgitaristu Oskara Rózsu. Hoci sa podstata hymny nemenila, upravený aranžmán a nová nahrávka budú stáť celkovo 46 500 eur.
Mestská časť Košice-Staré Mesto oficiálne vyhlásila 5. ročník výtvarnej súťaže Cena Vojtecha Löfflera, ktorá sa tradične teší veľkej obľube medzi amatérskymi výtvarníkmi všetkých vekových skupín.