Pesničky sú to jediné, čo z popu prežije
Minulý rok nahrali dobre prijatý debut Flowerville, ich frontman spolupracoval s legendárnou kapelou Brian Jonestworn Massac re, tento rok si zahrali na Szigete v Maďarsku.
Pár dní po vydarenom festivale Vlado odpovedal na niekoľko otázok.
Len zopár interpretov zo Slovenska hralo na Szigete. Ako vám vyšiel koncert?
Veľmi dobre, počasie bolo skvelé, zvuk a atmosféra tiež. Publikum bolo veľmi príjemné. Ľudia celý čas tancovali, dokonca aj na pesničky, na ktoré sa tancovať nedá.
Pred Szigetom o vás napísali: Žiadna trendy indie-rocková gitarovka, ale trio v klasickom obsadení čerpajúce z odkazu hudby z konca 60. rokov. Kapelník Vlado Nosáľ vie zložiť pesničky, ktoré majú hlavu a pätu…
Nie som si istý, čo znamená trendy indie-rocková gitarovka, ale samotné slovo „trendy“ mi neevokuje nič dobré. Šesťdesiate roky určite jednou z inšpirácií sú, pretože tak ako Beatles, Kinks alebo aj Velvet Underground, aj nám ide hlavne o pesničky, sú to jediné, čo z popovej hudby prežije.
Sú koncerty na východe špeciálne?
Máte pripravené nie čo mimoriadne pre Tabačku? Čoby! Prvý koncert Queer Jane v mojom rodnom meste – to bude špeciálne hlavne pre mňa samotného.
Filip Drábek
Foto: archív Tabačka
Odporúčané články
Mestská časť Košice-Staré Mesto oficiálne vyhlásila 5. ročník výtvarnej súťaže Cena Vojtecha Löfflera, ktorá sa tradične teší veľkej obľube medzi amatérskymi výtvarníkmi všetkých vekových skupín.
Ministerstvo kultúry pod vedením Martiny Šimkovičovej predstavilo projekt novej hudobnej úpravy slovenskej štátnej hymny, ktorá vznikla pod taktovkou známeho skladateľa, dirigenta a basgitaristu Oskara Rózsu. Hoci sa podstata hymny nemenila, upravený aranžmán a nová nahrávka budú stáť celkovo 46 500 eur.