19.01.18

Pozvánka slávneho maliara

foto: veja

Kde sú korene slávneho košického rodáka, výtvarníka Leopolda Horovitza? Prečo si ho ako portrétistu vybral František Jozef I.? Na tieto i ďalšie otázky dostanete odpovede od Jany Švantnerovej, kurátorky výstavy Leopold Horovitz - Stratený, nájdený, v rámci dvoch komentovaných prehliadok vo Východoslovenskom múzeu počas tohto víkendu. Sobotňajšia je určená rodinám s deťmi, v nedeľu pre dospelých. Začiatok  oboch prehliadok je o 15. hodine.

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

„O prvú komentovanú prehliadku v novembri bol veľký záujem, bolo to takmer nezvládnuteľné. Takže tentokrát je počet vstupeniek limitovaný,“ vysvetľuje J. Švantnerová zo Slovenskej národnej galérie. Spokojný je aj riaditeľ VS múzea Robert Pollák. „Aj napriek tomu, že výstava nie je komerčná, patrí k najnavštevovanejším za posledné mesiace,“ uviedol. Výstava potrvá do 22. apríla tohto roku.

Excelentný maliar Leopold Horovitz sa vracia domov

Viac k téme

27.10.17
Excelentný maliar Leopold Horovitz sa vracia domov

(SEN)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím