Príďte na Noc divadiel
Už ôsmy raz sa dnes aj v Košiciach uskutoční Noc divadiel. Ponúkne výnimočné predstavenia, stretnutia s obľúbenými hercami a herečkami či iné netradičné zážitky.
Noc divadiel sa koná každoročne, vždy tretiu novembrovú sobotu, keď program v divadlách na celom Slovensku plynie až do neskorej noci. Divadlá, kultúrne centrá a umelecké školy otvoria 18. novembra dvere a zákulisia počas večerných a nočných hodín, aby demonštrovali svoju otvorenosť novým podnetom a inšpiráciám.
[ad][/ad]Bohatý program
Heslom tohto ročníka je „S divadlom do nekonočna“. Program Noci divadiel 2017 sa bude odohrávať v 23 slovenských mestách a 51 divadlách, kultúrnych centrách a umeleckých školách po celom Slovensku.
Ani tento rok nebude chýbať Štátne divadlo (o 19.00 II. premiéra: Ujo Váňa v Historickej budove, výstava venovaná 120. výročiu napísania drámy Ujo Váňa a tiež životu v Košiciach v roku 1897 – Malá scéna) a Bábkové divadlo (18.00 hod. Janko Hraško a iné hraškoviny, sála Jorik – Tajovského 4, o 19.00 hod. O bračekoch, sestričkách svätého Františka – Sála BDK – Alžbetina 38. Od 20. hodiny budú na oboch scénach workshopy).
K nim sa pridajú Divadlo Teatro Sapiens (o 20.30 hod. Dvořák: Hudba života, kino Úsmev, Kasárenské námestie 1), Divadlo Thália Színház (o 17.00 Na koho to slovo padne – Máraiho štúdio, o 19.00 hod. Orfeus a Euridika, súčasný tanec – Divadlo Thália, o 20.30 hod., Koncert a jam session študentov Konzervatória Jozefa Adamoviča v Košiciach – Máraiho štúdio), Konzervatórium Jozefa Adamoviča (o 20.30 hod. 12 rozhnevaných žien – veľká multifunkčná sála v Tabačke Kulturfabrik, Gorkého 2), Na Peróne (o 19.00 hod. Slovenský raj – Tabačka Kulturfabrik) a Študentské divadlo konzervatória (o 17.00 hod. Jean Cocteau – Ľudský hlas, o 18.30 hod. Život, aj keď krátky – obe predstavenia v divadelnej sále konzervatória Timonova 2).
Odporúčané články
Mestská časť Košice-Staré Mesto oficiálne vyhlásila 5. ročník výtvarnej súťaže Cena Vojtecha Löfflera, ktorá sa tradične teší veľkej obľube medzi amatérskymi výtvarníkmi všetkých vekových skupín.
Ministerstvo kultúry pod vedením Martiny Šimkovičovej predstavilo projekt novej hudobnej úpravy slovenskej štátnej hymny, ktorá vznikla pod taktovkou známeho skladateľa, dirigenta a basgitaristu Oskara Rózsu. Hoci sa podstata hymny nemenila, upravený aranžmán a nová nahrávka budú stáť celkovo 46 500 eur.