03.02.20

Tipy pre Košičanov: Top udalosti na tento týždeň

foto: Veronika Janušková

Jaromír Nohavica
pondelok 3. 2., 19.00 hod., Dom umenia

Významný český folkový pesničkár a osobitý spevák Jaromír Nohavica sa rozhodol opäť zavítať na východ Slovenska. Počas svojej kariéry hral s orchestrom, vypredal veľké haly, napísal texty pre opery a zahral si aj vo filmoch. Ako hudobník začínal s regionálnymi umelcami, písal pre rockovú skupinu Majestic, spolupracoval s Českým rozhlasom v Ostrave, s umelcami ako Věra Špinarová či Mária Rottrová. Už dnes večer si môžete užiť jeho jedinečné, charizmatické vystúpenie v Dome umenia. Nezabudnite na menšie upozornenie, pri tomto koncerte platí zákaz vstupu deťom do 15 rokov.

Jaromír Nohavica.
Jaromír Nohavica

GlosatorsKE
utorok 4. 2., 18.00 hod., Kino Úsmev

Piata časť obľúbenej glosátorskej show Milana Kolcuna a jeho hostí vás zabaví v Kine Úsmev už v utorok večer. Kultivované i neformálne glosovanie zaujímavostí z Košíc, ako aj z ich okolia, opäť prinesie vtipné, občas aj smutno smiešne a absurdné témy. Milan Kolcun pozýva, aby ste ich nerozoberali v krčme, ale spolu s jehao hosťami. Tentokrát to budú: Hermana Matláková – prvá blogujúca rehoľníčka a zároveň hovorkyňa Roka zasväteného života, Peter Molitoris – frontman skupiny Bobova diéta, Jozef Demeter – spravodajca TV Markíza, Laco Korán – riaditeľ Mestského infocentra, Mišo Hudák – minister Východného pobrežia.

GlosatorsKE.
GlosatorsKE

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Ariadna Vendelová: All My Skirts 
utorok 4. 2., 19.00 hod., Tabačka Kulturfabrik

Autorské tanečno-akrobatické novocirkusové predstavenie All My Skirts prinesie analýzu balancujúceho a vznášajúceho sa tela v čase a priestore. Tela, ktoré si pamätá a zabúda, odžíva si, sní, a prebúdza sa po stovkách dní v tiaži osobných identít. Sú to dni, ktoré trvajú večne, a roky, čo tečú ako voda. Životy matiek, nepočuté hlasy žien, neviditeľné telá. Ultimátne sebapoznanie, spomienky, rituály dneška. Kompromisy, ktoré robím na ceste k sebe. Čo zo mňa ešte ostalo? Pýta sa Ariadna Vendelová.

Ariadna Vendelová
Ariadna Vendelová

Chris Ellys
štvrtok 6. 2., 19.00 hod., Kaviareň Papa, Kulturpark

Vo štvrtok Papu v Kulturparku rozozvučí slovenský hudobník a spevák Christián Forgáč, známy pod umeleckým menom Chris Ellys. Pesničkár z Prešova tvorí indie-folk s prvkami popu. Najväčšou inšpiráciou je preňho život, preto texty, ktoré píše, sú ním odžité. Jeho skladby vyjadrujú jeho rôzne zažité pocity, nálady a názory. Na svojich vystúpeniach sa sám aj sprevádza na gitare.

Chris Ellys
Chris Ellys

Premiéra filmu Sviňa s Arpádom Soltézsom
štvrtok 6. 2., 19.00 hod., Kino Úsmev

Krajinku kdesi pod horami ovládajú vysokopostavení zločinci, ľudia prepojení s politikou, mafiou, ale aj s políciou, súdmi a veľkými kšeftami. Závislá tínedžerka zmizne z resocializačného centra, no nikomu nechýba. O nútenom sexe a drogách chce povedať na polícii, ale pošlú ju preč. Vyhľadá novinára, ktorý sa pustí do rozpletania neuveriteľnej chobotnice zločinu, mafie, vydierania.... Premiéru filmu Sviňa v Kine Úsmev vo štvrtok večer doplní autor knižnej predlohy Arpád Soltész, novinár a politický komentátor. 

Premiéra filmu Sviňa
Premiéra filmu Sviňa

Oscarový víkend v Úsmeve
piatok 7. 2. – pondelok 10. 2.,16.50 hod., Kino Úsmev

Prestížne filmové ocenenie Oscar 2020 bude mať známych výhercov už 10. februára. Víkend pred týmto kinematograficky významným dňom si môžete vychutnať v Kine Úsmev. Od piatku do pondelka bude premietať niekoľko filmov nominovaných v rôznych kategóriách.  V piatok o 16.50 to bude Le Mans ´66 – Ford vs Ferrari, o 21.40 hod. Maják. Sobota prinesie tiež dva filmy, a to Malé ženy o 15.30 a Joker o 18.00 hod. O 13.00 v nedeľu si môžete pozrieť rozprávku Ako si vycvičiť draka 3, o 15:00 film Králiček Jojo a o 17.00 hod. Vtedy v Hollywoode. Pred-oscarové premietanie sa skončí v pondelok snímkou Pomaľované vtáča, ktorá sa začne o 17.00 hod.

Oscarový víkend v Úsmeve
Oscarový víkend v Úsmeve

Cestovateľská prednáška: Bhután
sobota 8. 2., 18.00 hod., Dobrá čajovňa, Mäsiarska 42

Februárová cestovateľská prednáška bude venovaná miestu v Himalájach zvanému Kráľovstvo hrmiaceho draka – Bhután. V tejto pozoruhodnej krajine sa namiesto HDP dáva dôraz na hrubé domáce šťastie, regulujú sa počty turistov, namiesto neustáleho zvyšovania na úkor miestneho obyvateľstva. V sobotu večer sa v Dobrej čajovni môžete pozrieť, ako môže vyzerať trvalo udržateľný rozvoj v srdci Ázie. Bhutánom vás prevedie Vava Lagoszová, ktorá porozpráva o svojich skúsenostiach a pocitoch z miestnej krajiny, jej obyvateľstva, životu vysoko v Himalájach a odlišnému postoju k spiritualite a spokojnosti. Nakrátko s ňou však nazriete aj do Nepálu a Indie.

Cestovateľská prednáška: Bhután
Cestovateľská prednáška: Bhután

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím