10.11.18

V Košiciach sa začína Festival sakrálneho umenia

ilustračná foto: archív KD

Prehliadku hudby, slova, vokálneho i výtvarného umenia ponúka dvojtýždňový Festival sakrálneho umenia, ktorý sa bude konať od 11. do 25. novembra Košiciach. V poradí 29. ročník festivalu otvorí v Kostole Najsvätejšej Trojice koncert Hudba bez hraníc v podaní Janáčkovho komorného orchestra z Ostravy. 

Tento rok okrem domácich umelcov vystúpia aj účinkujúci z partnerských miest Košíc vrátane komorného orchestra z maďarského Miškovca a speváckeho zboru z poľského Tešína. V programe sú Spevy z Taizé (17. 11.), koncert organistu Marka Vrábela a flautistky Moniky Štreitovej (18. 11.), chýbať nebude tradičný Ekumenický koncert (24. 11.), ktorého hosťom bude tento rok Košický spevácky zbor učiteľov. Súčasťou ponuky je aj fotografická výstava Petra Župníka s názvom „Pohľad. Oltár majstra Pavla“, ako aj ďalšie koncerty, výstavy, divadelné predstavenie či spevácka súťaž študentov stredných cirkevných škôl.

„Zámerom Festivalu sakrálneho umenia, ktorý pripravuje mesto Košice, je vytvoriť priestor na vzájomné spoznávanie sa, šírenie dialógu, porozumenia a tolerancie v našom meste. Podriadená je tomu dramaturgia, festival je multižánrový, aby oslovil čo najširšie spektrum Košičanov, ale aj návštevníkov mesta,“ uviedla Mária Juhásová z košického magistrátu.

reklamná správa
 

Sviatok sv. Alžbety

Podujatiami do programu prispievajú aj Východoslovenské múzeum, rehoľa dominikánov, Ekumenické spoločenstvo cirkví a cirkevných spoločností na území mesta Košice, Židovská náboženská obec, Domka - Združenie saleziánskej mládeže, Bratská jednota baptistov a ďalší. Festival sa koná tradične v jesennom období, kedy si Košičania pripomínajú sviatok sv. Alžbety, patrónky mesta i košickej katedrály.

reklamná správa

(TASR, JH)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím