03.09.20

V Košiciach vypukol Virvar

Foto: Veronika Janušková

Vo štvrtok (3. 9.) začal v Košiciach Festival Virvar. Dni bábkového divadla a hier pre rodiny sa potrvá až 6. septembra. 

Celkovo sa predstaví 12 divadiel zo Slovenska, Česka, Nemecka, Maďarska a Litvy. Súčasťou ôsmeho ročníka Virvaru budú tvorivé workshopy, hry a ďalšie aktivity vrátane festivalu flašinetárov.

Hlavným hracím priestorom bude sála a átrium Bábkového divadla v Košiciach (BDK) na Alžbetinej ulici, umelecké produkcie budú aj v Divadle Thália a na Hlavnej ulici. 

Zaujímavý program nielen pre deti

Festival sa začal veselým sprievodom mestom s bábkami a maskami. Klauni, šašovia a iné rozprávkové postavy potešili všetkých okoloidúcich Košičanov.

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac
 

V piatok (4. 9.) sa Košičania môžu tešiť na virvarové balónové mecheche od 9. hodiny pri Dolnej bráne, či na flašinety, na ktorých zahrajú umelci zo štyroch krajín od 13. hodiny na Dominikánskom námestí či pred Štátnym divadlom. Súčasťou festivalu bude aj galakoncert Úcta hrdinom. Umelci Štátneho divadla ho venujú oslavám 75. výročia ukončenia druhej svetovej vojny. Vypočuť si ho môžete o 19. hodine na Hlavnej ulici.

Program bude pokračovať aj v sobotu a v nedeľu. Nezabudnite dodržiavať všetky hygienické opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Vo všetkých priestoroch organizátori pripravili dezinfekciu. Rúška sú povinné vo všetkých vnútorných priestoroch. Kapacita bábkovej sály BDK je limitovaná na 51 divákov a átria divadla na 100 ľudí.

reklamná správa

Apríl plný výhod v Moris Slovakia s.r.o

Vychutnajte si s Moris Slovakia s.r.o mesiac plný výhod

Zistite viac

Čo je to Virvar?
Už tradičná akcia pre deti aj dospelých Virvar bývala zvyčajne v júni. Zmenu si vyžiadala pandémia nového koronavírusu. Festival organizuje Občianske združenie pri BDK v spolupráci s bábkovým divadlom. Množstvo podujatí sa uskutoční na niekoľkých miestach v Košiciach. Kompletný program je k dispozícii na webstránke bdke.sk

Foto: Veronika Janušková 

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na [email protected]

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím