06.09.19

Viete, čo robí vaše dieťa?

foto: Veronika Janušková

V priestoroch Verejnej knižnice Jána Bocatia na Hviezdoslavovej 5 v Košiciach budú počas septembra vystavené diela žiakov škôl umeleckého priemyslu, ktoré vznikli v rámci kampane Ministerstva vnútra Slovenskej republiky „Viete, čo robí vaše dieťa?“

Výstava je prezentáciou myšlienkových pochodov mladej generácie pred širokou verejnosťou, zameraná na problematiku obchodovania s ľuďmi, predovšetkým na sexuálne zneužívanie dievčat, sexuálne vykorisťovanie, nútenú prácu detí a na nástrahy na sociálnych sieťach a internete.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Jej súčasťou bude premietanie filmov, ale aj prezentácia skutočných príbehov detí pre žiakov tretích a štvrtých ročníkov stredných škôl, z ktorých mnohí uvažujú, že po maturite vycestujú za prácou alebo brigádou do zahraničia. 

V rámci výstavy sa uskutoční prednáška o problematike obchodovania s ľuďmi, o možných nelegálnych praktikách pri verbovaní mladých ľudí hľadajúcich si prácu v zahraničí, hlavne tých, ktorí neovládajú cudzí jazyk, o tom, ako predísť takýmto situáciám, ako postupovať a koho kontaktovať v prípade, že sa ich bude snažiť niekto predať. 

foto: Veronika Janušková

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím