06.09.19

Viete, čo robí vaše dieťa?

foto: Veronika Janušková

V priestoroch Verejnej knižnice Jána Bocatia na Hviezdoslavovej 5 v Košiciach budú počas septembra vystavené diela žiakov škôl umeleckého priemyslu, ktoré vznikli v rámci kampane Ministerstva vnútra Slovenskej republiky „Viete, čo robí vaše dieťa?“

Výstava je prezentáciou myšlienkových pochodov mladej generácie pred širokou verejnosťou, zameraná na problematiku obchodovania s ľuďmi, predovšetkým na sexuálne zneužívanie dievčat, sexuálne vykorisťovanie, nútenú prácu detí a na nástrahy na sociálnych sieťach a internete.

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac

Jej súčasťou bude premietanie filmov, ale aj prezentácia skutočných príbehov detí pre žiakov tretích a štvrtých ročníkov stredných škôl, z ktorých mnohí uvažujú, že po maturite vycestujú za prácou alebo brigádou do zahraničia. 

V rámci výstavy sa uskutoční prednáška o problematike obchodovania s ľuďmi, o možných nelegálnych praktikách pri verbovaní mladých ľudí hľadajúcich si prácu v zahraničí, hlavne tých, ktorí neovládajú cudzí jazyk, o tom, ako predísť takýmto situáciám, ako postupovať a koho kontaktovať v prípade, že sa ich bude snažiť niekto predať. 

foto: Veronika Janušková

reklamná správa

Apríl plný výhod v Moris Slovakia s.r.o

Vychutnajte si s Moris Slovakia s.r.o mesiac plný výhod

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím