Začal sa cestovateľský festival, ponúkne päť prezentácií
Cestovateľský festival Cestou necestou počas dvoch dní ponúkne v Košiciach päť prezentácií z Grónska, Bhutánu, Himalájí, Malajzie a Indonézie.
Ako pre TASR uviedol jeho zakladateľ a predseda predstavenstva OZ Cestou necestou Michal Knitl, cieľom je inšpirovať ľudí k cestovaniu.
Jeseň s festivalom v 16 mestách na Slovensku sa začala 9. októbra v Nitre a skončí sa 27. novembra v Pezinku. „Prezentácie majú bežní ľudia i keď ich zážitky sú často ako z iného sveta,“ povedal Knitl s tým, že hovoriť bude o svojich zážitkoch z poslednej expedície do základného tábora K2.
[ad][/ad]V Košiciach sa počas dvoch dní predstavia aj Mária Gyoriová, Paula a Jany Pastirčákovci a Micha Mydlová. „Cestovateľskými festivalmi a prezentáciami inšpirujeme ľudí k cestovaniu na všetky svetové strany a spoznávaniu nepoznaného. Od založenia sme usporiadali viac ako 200 podujatí s vyše 1300 cestovateľskými prezentáciami a filmami pre viac ako 33.000 návštevníkov. Prvý festival bol v marci 2013. Keďže je o podujatia záujem, robíme ich častejšie. Minulé roky sme zorganizovali 60 podujatí ročne v 16 mestách Slovenska,“ uviedol.
Tradičným vyvrcholením festivalu je trojdňové podujatie s 37 prezentáciami z celého sveta, ktoré sa uskutoční 9. až 11. novembra v Bratislave. „Po prvý raz budeme hostiť aj zahraničných cestovateľov z Fínska, Uzbekistanu, Maďarska či festival Ozvěny z Ostravy,“ dodal. Dvojdňový festival sa začal v pondelok večer v Tabačke Kulturfabrik.
(TASR)
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Ministerstvo kultúry pod vedením Martiny Šimkovičovej predstavilo projekt novej hudobnej úpravy slovenskej štátnej hymny, ktorá vznikla pod taktovkou známeho skladateľa, dirigenta a basgitaristu Oskara Rózsu. Hoci sa podstata hymny nemenila, upravený aranžmán a nová nahrávka budú stáť celkovo 46 500 eur.
Mestská časť Košice-Staré Mesto oficiálne vyhlásila 5. ročník výtvarnej súťaže Cena Vojtecha Löfflera, ktorá sa tradične teší veľkej obľube medzi amatérskymi výtvarníkmi všetkých vekových skupín.