09.09.19

Zlatého žobráka získal aj Košičan

Foto: Iveta Vaculová

Filmový festival Zlatý Žobrák má svojich tohtoročných víťazov. Sošky žobrákov poputujú do Srbska, Palestíny a jedna ostane v Košiciach. Získal ju Dominik Bari v kategórii mladý autor.

Hlavnú cenu si odnáša Oliviera Miletić zo Srbska. Ocenená bola za najlepší program z produkcie lokálnej televízie s názvom Víťazi sú nudní. Sošku za filmovú produkciu dostal Palestínčan Rakan Mayasi.

Vo filme Bonboné zachytáva mladý pár, ktorý si chce založiť rodinu. Muž je však vo väzení, v ktorom je zakázaný kontakt s ostatnými, no i tak sa pár pokúsi dieťa splodiť. Zlatého žobráka získal aj Košičan Dominik Bari za film s názvom Ojmiakon, ktorý predstavil aj na tohtoročných Oscaroch. Zachytil v ňom príbeh života v najchladnejších končinách ruskej Sibíri.

reklamná správa

Jubilejný 25. ročník bol oproti predchádzajúcim rokom iný. Zameral sa výrazne na filmovú produkciu, práca lokálnych televízií bola iba v úzadí. Tieto komplikácie boli spôsobené nedostatkom financií.

„Šepkalo sa, že tento ročník je posledný. Chcem vás ubezpečiť, že zorganizujeme aj ďalší ročník,“ prehlásil na záverečnej ceremónii porotca a spoluorganizátor festivalu Marcel Děkanovský. 


Foto: Iveta Vaculová 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím