31.05.19

Zomrela slovenská herečka Silvia Petöová

Foto: filmovizia.blogspot.com

AKTUALIZOVANÉ 

Vo veku 50 rokov zomrela herečka a moderátorka Silvia Petöová. Ako potvrdil zdroj z rodinného prostredia, herečka zomrela na rakovinu prsníka v neskorom štádiu.

Silvia Petöová sa narodila 2. septembra 1968. Vyštudovala Vysokú školu múzických umení (VŠMU) v Bratislave. Niekoľko rokov pôsobila na Novej scéne v Bratislave a v trnavskom divadle.

V Slovenskom národnom divadle (SND) hosťovala napríklad v predstavení Herodes a Herodias od Pavla Országha Hviezdoslava.

Hrávala v televíznych seriáloch 

V Divadle Astorka Korzo '90 účinkovala v hre Plešatá speváčka (Eugene Ionesco), v muzikálovom predstavení Kabaret či v inscenácii Herold a Maude podľa známeho rovnomenného filmu režiséra Hala Ashbyho a scenáristu Colina Higginsa. Prvý raz sa Petöová pred kamerou objavila v televíznej inscenácii Žolík (1988), ktorú nakrútil Igor Ciel podľa scenára Ľudovíta Filana.

Častejšie hrala v televíznych seriáloch. Tým prvým bol ešte pred novembrom '89 seriál Chlapci a chlapi z prostredia základnej vojenskej služby. Nasledovali Rodinné tajomstvá (2005), Susedia (2006) či populárna Ordinácia v ružovej záhrade (2007), Aféry (2010), Kolonáda (2013) a Tajné životy (2017). Diváci ju poznali aj ako moderátorku.

Petöová okrem moderovania a hrania tiež dabovala. Jej hlas je spojený  napríklad s postavou Pamely zo seriálu Dallas.

reklamná správa

Nový zubár znamená novú príležitosť.

Mať zuby na mieru.

Zistite viac

Venovala sa dobročinným projektom 

Spolu so speváčkou Máriou Čírovou sa objavili ako moderátorky v televíznom projekte L.O.V.E. Spoločne pokrstili v roku 2010 knižný debut Jana Hargaša Mám v pätách mafiu. Silvia Petöová mala syna Filipa. Venovala sa dobročinným projektom, okrem iného sa angažovala v poskytovaní pomoci týraným ženám.

V jednom rozhovore povedala: „Som veriaca. V živote sa mi veľakrát potvrdilo, že keď bolo najhoršie, vždy prišla nejaká pomoc „zhora“. Mám rada ľudí a verím v dobro, ktoré ak činíte, vždy sa vám vráti. Neuveriteľne veľa sily čerpám aj z lásky, ktorú dávam, ale aj dostávam od svojho syna. Tá ma ženie dopredu.“

reklamná správa

VVS reaguje na obvinenia z netransparentného výberu dodávateľov

Za 16 rokov vo VVS pri obstarávaní nebolo zistené žiadne protisúťažné konanie.

Zistite viac
 

/ ROČ
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím