Nie je firma ako firma
Čo musí prežiť zamestnanec na východnom Slovensku, aby prekonal strach zo straty zamestnania a vypovedal v médiách o podivných praktikách svojho zamestnávateľa? Predavačky z viacerých košických predajní Milk Agro odvahu našli. A text o ich zúfalých skúsenostiach, ktorý sme v stredu uverejnili, patril v ostatnom období k najčítanejším a najviac diskutovaným témam na našom webe a facebookovom profile.
Desiatky hodín nadčasov mesačne, ktoré ich firma nútila robiť zadarmo, z toho plynúci stres a vyčerpanosť doviedli dve z nich na pokraj zrútenia. Do práce po ne prišli záchranky…
V diskusii k článku reagovali – podľa ich tvrdenia – viaceré bývalé i súčasné zamestnankyne spomínanej siete predajní. Zhodne potvrdili vyjadrenia predavačiek, ktorým práca ohrozovala zdravie. A spomenuli aj ťažko uveriteľnú skúsenosť, že musia platiť za tovar, ktorý do uplynutia záručnej lehoty nepredajú…
Vedenie Milk Agro sa „po konzultácii s právnikom“ k téme nevyjadrilo. Inými slovami – zverejnené tvrdenia nepoprelo. Ako podotkol jeden z diskutujúcich, neodškriepiteľným faktom je, že spomínaná spoločnosť dáva prácu stovkám východniarov. Ale keby zamestnávala hoci aj polovicu Košičanov, nič ju neoprávňuje k šikanovaniu zamestnancov a porušovaniu zákonov.
Na Slovensku jestvujú stovky súkromných spoločností a podnikateľov, ktorí si vážia prácu svojich ľudí. Príklad? Jeden z najväčších zamestnávateľov na Slovensku – U. S. Steel. Napriek hlbokej kríze, spôsobenej nekontrolovaným dovozom lacnej ocele z Číny do Európy, snaží sa hrať voči ľuďom z fabriky fair-play.
Nie je firma ako firma!
Foto: shutterstock
Čítajte viac: