04.12.17

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2017: BIELA NOC

Najväčší a najnavštevovanejší medzinárodný festival súčasného umenia Biela noc sa stal neodeliteľnou súčasťou metropoly východu. V roku 2017 sa v Košiciach organizoval už po ôsmykrát. Biela noc  je prestížny medzinárodný umelecký projekt. Širokej verejnosti približuje súčasné formy umenia ako aj netradičné, nepoznané a významné miesta európskych metropol. Tvorí ju mnoho umeleckých žánrov od vizuálneho umenia (vrátane digitálneho umenia a svetelného dizajnu) po live performance, hudbu, literatúru a film. Tento rok  pre Košičanov bolo pripravených 30 svetelných inštalácií, objektov a interaktívnych umeleckých diel, ktoré predstavili umenie z bezprostrednej blízkosti.. Tisíce drobunkých farebných svetielok privítalo návštevníkov a v sídle mediálneho domu KOŠICE:DNES na Hviezdoslavovej ulici.

Čítajte viac: kosican roka

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím