04.12.17

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2017: OZ DETSKÁ ŽELEZNICA

Košická detská historická železnica bola vybudovaná v rokoch 1955 – 1956 ako Pionierska železnica. Bola to prvá rekreačná železnica vo vtedajšom Československu. Od roku 2012 je jej jediným prevádzkovateľom Občianske združenie Detská železnica Košice. Stará sa o všetky vozidlá, ktoré sú zapísané v ústrednom zozname pamiatok. Medzi nimi je aj parný rušeň „Katka“, ktorú tohto roku zrekonštruovali, a od minulého roku aj rušeň „Krutwig“. V novembri 2016 začala výstavba novej staničnej budovy i nástupišťa. Železničku Košičania milujú hlavne kvôli rôznym akciám, ako je napríklad Rušňoparáda či Mikulášska jazda, a práve preto ste ju navrhli vy, naši čitatelia, na ocenenie Košičan roka 2017 v kategórii Subjekt.

 

Čítajte viac: kosican roka

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím