04.12.17

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2017: TECHNICKÁ UNIVERZITA V KOŠICIACH

Už v roku 1657 bola v Košiciach založená Universitas Cassoviensis, ale technické vzdelanie bolo na úroveň vysokoškolského povýšené až v roku 1762. O 190 rokov neskôr došlo k zrodu Vysokej školy technickej s tromi fakultami - ťažkého strojárenstva, baníckou a hutníckou. Neskôr pribudli elektrotechnická a stavebná fakulta. Významnou udalosťou bolo premenovanie školy na Technickú univerzitu v roku 1991. V súčasnosti na jej deviatich fakultách študuje viac ako deväťtisíc študentov. V mnohých odboroch je jediným centrom vedy, výskumu a vzdelávania nielen na Slovensku, ale aj v stredoeurópskom priestore. 

 

 

Čítajte viac: kosican roka

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím