16.01.19

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Kino Úsmev

Posledné „kamenné kino“ v Košiciach, legendárne Kino Úsmev začalo v júni 2016 písať novú éru svojej existencie. Košické Kino Úsmev premietalo nepretržite v rokoch 1929 - 2012. O znovuzrodenie kina sa postaralo občianske združenie Cine?l, ktoré ho v roku 2015 získalo do svojho prenájmu. Od 9. júna 2016 Kino Úsmev opäť premieta denne, v digitálnej kvalite, spolu s každodennou prevádzkou novej kaviarne a letnej terasy v parku pred kinom. Program kina sa zameriava na kvalitnú filmovú produkciu pre všetky vekové kategórie, ale aj na premiéry aktuálnych titulov. Košickému kinu Úsmev pre lepšie fungovanie chýba druhá kinosála – Kino Impulz. Priaznivci filmového umenia zo združenia Cinefil sa ju rozhodli zrekonštruovať. Filmoví nadšenci chcú kinu Impulz prinavrátiť pôvodnú funkciu a obnoviť jeho zašlú slávu. Na Košičana roka 2018 je nominované práve za expanziu (Kino Impulz) a rozvíjanie jedinečného konceptu kamenného kina.

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Kino Úsmev

Viac k téme

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Kino Úsmev
 

Kategória: Subjekt / Kultúra

Online hlasovanie, kompletný prehľad nominovaných a bližšie informácie na www.kosicanroka.sk

 

Čítajte viac: kosican roka

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím