16.01.19

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Košickí aktivisti

Nezávislá platforma Košickí aktivisti sa sformovala pred komunálnymi voľbami 2018. Vznikla spojením dvoch občianskych iniciatív bojujúcich proti parkovacej spoločnosti EEI a niekoľkých košických aktivistov. Je odpoveďou na spoločenský dopyt po výmene politikov v Košickom zastupiteľstve. Z občianskej platformy sa rozhodli kandidovať deviati a všetci uspeli. Do mestského zastupiteľstva boli zvolení: líder Nezaplatím EEI ani cent a platformy Košickí aktivisti Henrich Burdiga, ďalej Ladislav Strojný, Ladislav Lörinc, Marcel Gibóda, Zdenko Lipták, Ladislav Rovinský, Erich Blanár a Dominik Karaffa. Juraj Tobák sa stal miestnym poslancom a Ladislav Lörinc dokonca starostom KVP. Parkovanie síce bolo najvýraznejšou témou, ale Košickí aktivisti sa dlhodobo venujú najmä témam ako ochrana životného prostredia, cyklodoprava, transparentnosť samosprávy, územný rozvoj, nakladanie s odpadom, ochrana zvierat a bezpečnosť obyvateľstva.  

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Košickí aktivisti

Viac k téme

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Košickí aktivisti

Kategória: Subjekt / Komunálne dianie

Online hlasovanie, kompletný prehľad nominovaných a bližšie informácie na www.kosicanroka.sk

 

Čítajte viac: kosican roka

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím