16.01.19

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Milan Kolcun

Je košickou ikonou. Patrí medzi najznámejších ľudí v meste. Vyštudoval slovenský, ruský a anglický jazyk na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. V ďalšom štúdiu španielskeho jazyka pokračoval na Prešovskej univerzite, kde získal aj doktorát zo Súčasnej kubánskej literatúry. Je taktiež certifikovaný turistický sprievodca mestom Košice. Pútavé prehliadky mestom poskytuje v niekoľkých jazykoch. Okrem toho, že 15 rokov sprevádza Košičanov na každomesačných potulkách mestom vždy na inú tému a po inej trase má svoju talkshow Bez šepkára v Štátnom divadle Košice. Aktívne sa prezentuje aj ako spisovateľ. Medzi jeho najznámejšie diela patrí  knižná edícia Potulky mestom Košice. Okrem písania kníh, prekladal zo španielčiny, je aj roky aktívny v médiách a donedávna učil španielčinu na gymnáziu.  Košice propaguje v internetovom svete každomesačnými filmami a pripravuje novú košickú glosátorskú show. Nominovaný je za popularizáciu histórie Košíc a originalitu košickej talkshow Bez šepkára. 

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Milan Kolcun

Viac k téme

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Milan Kolcun
 

Kategória: Osobnosť / Kultúra

Online hlasovanie, kompletný prehľad nominovaných a bližšie informácie na www.kosicanroka.sk

 

Čítajte viac: kosican roka

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím