16.01.19

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Peter Stračár

Peter Stračár je Košičan, ktorý si svoju kariéru vybudoval v zahraničí. Po vyštudovaní výpočtovej techniky a umelej inteligencie na košickej Technickej univerzite začínal vo Viedni a Prahe prácou pre východoeurópsku divíziu IBM. Neskôr pracoval pre koncern Hilti zameraný na stavebné stroje a vŕtačky. Viedol jeho ázijsko-pacifický biznis. Od roku 2018 je prezidentom a generálnym riaditeľom spoločnosti GE (General Electric) Europe. S viac ako 92 000 zamestnancami, 900 pobočkami, ročným príjmom vo výške 19 miliárd eur a aktivitami v mnohých kľúčových odvetviach vrátane letectva, výroby a riadenia výroby, výroby zdravotnej starostlivosti a výroby aditív. Peter Stračár má pod palcom tímy západnej, strednej a východnej Európy a riadi stratégiu a rast pre ďalšiu etapu vývoja GE v Európe.

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Peter Stračár

Viac k téme

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Peter Stračár
 

Kategória: Osobnosť / Biznis

Online hlasovanie, kompletný prehľad nominovaných a bližšie informácie na www.kosicanroka.sk

 

Čítajte viac: kosican roka

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím