16.01.19

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: SAFTRA photonics, startup UPJŠ

SAFTRA photonics je Slovenská high-tech spin-off spoločnosť, ktorá vznikla na pôde Univerzity P.J. Šafárika v Košiciach v roku 2014. Je to 1. spin-off spoločnosť na Prírodovedeckej fakulte. Uspela v 9. výzve EU H2020 na podávanie návrhov projektov na uvedenie nových high-tech produktov na medzinárodný trh v rámci schémy SME Instrument, malé a stredné podniky. Získala jedinečný úspech v obrovskej konkurencii inovatívnych firiem z celej Európy a stala sa tak historicky prvou slovenskou firmou, ktorá prerazila prelomovým produktom a zaujímavým podnikateľským plánom v rámci tejto kategórie výziev H2020. SAFTRA Phonics uspela s projektom na prenosné zariadenia s nanosenzormi na identifikáciu organických znečistení vody a potravín. Táto technológia je založená na nano-optickom čipe fungujúcom v rámci prenosného zariadenia, ktoré umožňuje rýchlu a presnú analýzu prítomnosti organických znečistení v potravinách a vodách.

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: SAFTRA photonics, startup UPJŠ

Viac k téme

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: SAFTRA photonics, startup UPJŠ
 

Kategória: Subjekt / Veda, výskum a vzdelávanie

Online hlasovanie, kompletný prehľad nominovaných a bližšie informácie na www.kosicanroka.sk

 

Čítajte viac: kosican roka

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím